Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Bank of America оголосив про початок рецесії в США


20.03.2020 16:42

Bank of America прогнозує, що економіка США впаде на 12% у другому кварталі, а в цілому за 2020 рік ВВП країни скоротиться на 0,8%.

"Ми офіційно заявляємо, що економіка увійшла в рецесію, приєднавшись до решти світу", - заявив економіст банку Мішель Мейер, повідомляє Фінансовий клуб з посиланням на CNBC.

Банк прогнозує, що США загрожує зростання безробіття, споживча впевненість втрачена, а накопичення - фактично знищені. "Робочі місця будуть втрачені, добробут зруйновано, а довіру підірвано", - наголошує економіст.

Банк очікує, що рівень безробіття США найближчим часом подвоїться, а кількість безробітних буде зростати приблизно на 1 млн осіб на місяць у другому кварталі, досягнувши в цілому 3,5 млн чоловік.

За підсумками другого кварталу економіка США в розрізі квартал до кварталу впаде на 12% ВВП, а за підсумками всього року скоротиться на 0,8%.

Спалах коронавірусу вже призвів до того, що світові ринки обвалилися. Індекси S&P 500 і Dow Jones зараз знаходяться приблизно на 30% нижче своїх рекордно високих рівнів порівняно з минулим місяцем.

Мейер заявляє, що буде тільки гірше. У квітні банк прогнозує провал, за яким буде "дуже повільне повернення до зростання, і до липня економіка буде трохи більше нормальною".

Разом з тим в банку вважають, що криза буде короткостроковою. "Хоча обвал серйозний, але ми очікуємо, що він не триватиме довго", - заявляє Мейер і додає, що державі не слід економити на стимулах для економіки: «порятунок» прийде від агресивних дій.

Нагадаємо, 15 березня ФРС знизила базову ставку майже до нуля через економічний спад на тлі пандемії коронавірусу. Президент США Дональд Трамп вважає, що ФРС повинна знижувати ставки більш агресивно, оскільки США знаходяться в нерівних умовах порівняно з іншими країнами, де ставки нижчі.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | Bank of America | коронавірус | економіка |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.