Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

МВФ наразі не називає дати засідання ради директорів щодо нової програми для України


13.12.2019 16:18

Дата засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо затвердження нової трирічної програми EFF для України на $5,5 млрд наразі невідома, проте в будь-якому разі цьому має передувати виконання Києвом попередніх умов (prior actions), повідомив представник фонду Джеррі Райс (Gerry Rice), передає Інтерфакс-Україна.

На брифінгу у Вашингтоні в четвер він зазначив, що наразі досягнуто попередньої домовленості про нову програму розширеного фінансування на рівні менеджменту фонду (staff level agreement, SLA), яка має ще стати предметом обговоренні ради директорів.

Райс нагадав про телефонну розмову директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої з президентом України Володимиром Зеленським минулими вихідними, під час якої було відзначено суттєві успіхи України останніми місяцями та готовність фонду підтримати Київ в його зусиллях із переведення економіки на шлях більш високого, сталого та всеосяжного зростання.

Водночас представник фонду також вказав на слова Георгієвої, що економічний успіх України значною мірою залежить від зміцнення правопорядку (rule of law), поліпшення судової системи, зменшення ролі корисливих інтересів в економіці. За його словами, важливо також захистити досягнення у справі очищення банківської системи та відшкодувати великі витрати, яких зазнали платники податків під час виведення банків з ринку.

Як повідомлялося, в Нацбанку очікують позитивного рішення ради директорів МВФ щодо нової програми в першому кварталі 2020 року, а джерело в уряді повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що чекає на голосування з цього питання в лютому.

"Залишилися незначні технічні моменти. Я окреслив би кілька з них: це ухвалення закону про неможливість повернення банків на ринок, якщо вони перебувають на стадії ліквідації у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб... Друге - створення єдиних юросіб податкової та митної служби, ці законопроекти внесені Кабміном до Верховної Ради. А також питання, які плідно обговорювалися, - це законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення", - уточнив глава центробанку України Яків Смолій у четвер.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | МВФ | кредит |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.