Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

МВФ назвав причини різкого падіння економіки України


26.06.2020 16:39

Головними причинами погіршення оцінки падіння ВВП України в 2020 році в МВФ вважають відсутність заощаджень у населення та обмежену фіскальну підтримку економіки.

Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час онлайн-конференції Business Outlook: Crisis Management Lessons ЄБА, повідомляє Фінансовий клуб.

Він нагадав, що за прогнозами МВФ, падіння економіки України цьогоріч складе 8,2%.

«Є два чинники, чому український ВВП падає більше, ніж в інших країнах. Перший - українські домогосподарства не мають значних грошових буферів, на відміну від інших країн. Через це впав і продовжить падати рівень споживання», - пояснив Люнгман.

Він зазначив, що рівень споживання в Україні впав дуже сильно та падатиме надалі ще більше, якщо у населення немає запасу грошових накопичень.

Представник МВФ додав, що ще одним фактором є обмежена фіскальна підтримка економіки через фіскальне та податкове поле.

За його словами, порівняно з іншими країнами Україна перебуває десь посередині за рівнем підтримки, що надається економіці в цій кризі, яка водночас обмежується фіскальним простором і фінансовою нестабільністю.

Люнгман також зазначив, що дуже складно прогнозувати подальший розвиток, доки не винайдуть вакцини проти COVID-19, повідомляє РБК-Україна.

Нагадаємо, МВФ погіршив прогноз падіння економіки України цьогоріч до 8,2%.

Міжнародний валютний фонд також погіршив прогноз для світової економіки.

10 червня МВФ затвердив нову 1,5-річну програму кредитування України на $5 млрд.

12 червня Україна отримала перший транш МВФ розміром $2,1 млрд.

Перший транш спрямують на фінансування дефіциту бюджету, але МВФ буде контролювати, щоб після кризи відбулося його стрімке скорочення.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | МВФ | коронавірус | економіка |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.