Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

МВФ відзначає активний діалог з Україною за новою програмою, але не може назвати термінів її затвердження


14.02.2020 12:43

Міжнародний валютний фонд відзначає прогрес України у проведенні реформ й очікує виконання узгоджених раніше попередніх заходів для остаточного затвердження радою директорів фонду нової трирічної програми розширеного фінансування EFF на $5,5 млрд.

Про це повідомив представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice), передає Інтерфакс-Україна.

"Наразі відбувається дуже активний діалог. Конструктивні дискусії тривають", - сказав він на брифінгу у Вашингтоні у четвер, 13 лютого, водночас не зміг назвати можливої дати розгляду українського питання радою директорів.

Райс зазначив, що п'ятьма основними фокусами нової програми є: посилення верховенства права; боротьба з корупцією; підвищення конкуренції, відкриття ринків і зниження ролі олігархів; посилення гарантій незалежності Нацбанку і стабільна фіскальна політика.

Він нагадав, що в січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі відбулася зустріч виконавчого директора МВФ Крісталіни Георгієвої з президентом України Володимиром Зеленським, на якій глава фонду відзначила прогрес країни в реалізації програми реформ.

Президент, уряд і Нацбанк України на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд. Остаточне рішення має ухвалити рада директорів фонду після виконання Києвом останніх попередніх заходів, зокрема ухвалення низки законів Верховною Радою. Одним із них є №2571 про окремі питання функціонування банківської системи, який повинен усунути виниклі під час очищення банківської системи законодавчі прогалини й знизити ризики негативних наслідків можливого рішення про денаціоналізацію ПриватБанку.

Передбачалося, що попередні заходи буде виконано в січні-початку лютого, що дасть змогу винести українське питання на раду директорів МВФ у лютому. Однак Верховна Рада наразі увійшла в процес розгляду в другому читанні законопроекту про ринок землі, який за дотримання наявного регламенту може розтягнутися на декілька тижнів або навіть місяців.

Поточна програма співпраці між Україною та МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 18 грудня 2018 року і завершується 17 лютого цього року. Її обсяг SDR2,8 млрд, або майже $3,9 млрд. Перший транш SDR1 млрд (майже $1,4 млрд) було надано відразу, потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів. Проте у зв'язку зі зміною президента та уряду після виборів вирішено було розпочати розробку нової програми співпраці. У результаті торік фінансування з боку фонду не було, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

В історії України раніше вже були триваліші періоди, коли вона лише виплачувала МВФ раніше отримані кошти з відсотками. Зокрема, у 2002-2007 роках та в 2011-2013 роках Київ заплатив фонду відповідно SDR1,45 млрд та SDR6,43 млрд за відсутності зустрічного фінансування.

Водночас у 1994-2001 роках "нетто" надходження коштів в Україну від МВФ становило SDR1,04 млрд, у 2008-2010 роках - SDR8,72 млрд, у 2014-2018 роках - $3,92 млрд.

У результаті загалом за роки співпраці з фондом Київ отримав SDR22,41 млрд, а виплатив SDR18 млрд, з яких SDR2,47 млрд становили відсотки.

У 2020-2024 роках Україна має виплатити МВФ, згідно з даними на сайті фонду, SDR6,44 млрд, зокрема SDR0,59 млрд відсотків. З цієї суми на цей рік припадає SDR1 млрд, на наступний - SDR1,14 млрд.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | МВФ | кредит |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.