Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

МВФ нагадав Україні про незалежність антикорупційних органів


11.09.2020 16:41

Міжнародний валютний фонд продовжує дискусії щодо поточної програми stand-by, однак не може назвати точної дати надання нового траншу.

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу в четвер, 10 вересня, відповідаючи на питання щодо останніх серйозних політичних рішень в Україні, повідомляє Фінансовий клуб.

«Підтримка незалежності та цілісності Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду є ключовим компонентом структурних реформ, спрямованих на забезпечення більш сильного і більш справедливого росту, і я б сказав, необхідною попередньою умовою поточної програми, яку підтримує МВФ», - наголосив він.

Водночас Райс відмовився коментувати нещодавнє рішення Конституційного Суду України, який визнав призначення директора НАБУ Артема Ситника незаконним.

«МВФ ніколи не коментує судові рішення. Проте я можу сказати, що створення ефективної системи протидії корупції було критичним елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх кількох років», - зазначив він.

За словами представника МВФ, дискусії щодо поточної програми stand-by тривають. Однак він не зміг назвати точної дати надання нового траншу.

«Я не можу повідомити дату місії щодо першого (її) перегляду», - додав Райс.

Нагадаємо, 9 червня МВФ затвердив нову 18-місячну програму кредитування України на $5 млрд із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Мінфін очікував прибуття місії МВФ щодо першого перегляду програми в липні-серпні, однак цього не сталося.

У вересні МВФ планує провести перший огляд виконання Україною програми stand-by, після чого ухвалить рішення про наступний транш.

28 серпня Конституційний Суд визнав неконституційним призначення на посаду директора НАБУ Артема Ситника. При цьому рішення КСУ не впливає на законність справ НАБУ та рішень Ситника.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | МВФ | кредит | корупція | stand-by | НАБУ | Артем Ситник |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.