Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

НБУ зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6%


22.10.2021 10:53

Національний банк України зберіг прогноз інфляції на 2021 рік на рівні 9,6% й очікує її повернення до 5% під кінець 2022 року.

"НБУ зберігає прогноз інфляції на рівні 9,6% у 2021 році. (...) Інфляція сповільнюватиметься завдяки вичерпанню ефектів низької бази порівняння, збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку та високим цьогорічним урожаям сільськогосподарських культур. Під впливом зазначених чинників інфляція сповільниться до 5% наприкінці 2022 року і надалі перебуватиме близько цілі", - повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на сайт Нацбанку.

Зазначено, що зростання споживчих цін також стримуватиметься дією попередніх кроків Національного банку щодо посилення монетарної політики, зокрема повного згортання антикризових монетарних заходів і підвищення облікової ставки.

За оцінками Нацбанку, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року, а в подальшому інфляційний тренд розгорнеться.

Регулятор пояснив, що більш швидкому зниженню інфляції завадять тривале збереження цін на енергоносії на високих рівнях і стійкий споживчий попит.

"Ураховуючи розтягнуті в часі ефекти цих проінфляційних чинників, сповільнення інфляції до цілі 5% потребуватиме від Національного банку жорсткіших монетарних умов упродовж 2022–2023 років, ніж передбачалося в липневому прогнозі", - додали в НБУ.

Як повідомлялося, НБУ в липні погіршив прогноз інфляції на 2021 рік із 8% (в квітневому прогнозі) до 9,6% й очікував її повернення до 5% у другій половині 2022 року.

 

Джерело: «Інтерфакс-Україна»


Теги: | НБУ | інфляція |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.