Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

НКЦПФР доопрацювала ліцензійні умови діяльності з управління майном для фінансування операцій з нерухомістю


10.01.2022 11:42

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила доопрацьований проєкт рішення «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю».

Таку резолюцію комісіонери винесли на одному з останніх засідань регулятора, йдеться на сайті регулятора.

«Ми встановили вимоги, обов’язкові для виконання при отриманні ліцензії на провадження професійної діяльності на ринках капіталу – діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, та при провадженні такої діяльності. Також прописали особливості поєднання цього виду роботи з окремими видами професійної діяльності на ринках капіталу, – розповідає Арсен Ільін, член НКЦПФР– Передусім, ми керувались необхідністю врегулювання всіх аспектів і захисту прав і інтересів інвесторів. Адже це доволі поширений спосіб фінансування будівництва, зокрема, в регіонах – він охоплює 12 – 13 %% ринку. Тому ми як регулятор маємо забезпечити захист тих, хто прагне інвестувати в такий популярний актив як нерухомість».

Проєкт Ліцензійних умов охоплює весь спектр питань, що стосуються діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю. В документі йде мова про:
– вимоги, яким повинен відповідати заявник для отримання ліцензії та ліцензіат під час провадження діяльності з управління майном;
– організаційні та операційні вимоги;
– вимоги до початкового, статутного та власного капіталу заявника та ліцензіата;
– вимоги до технічного та програмного забезпечення;
– вимоги до внутрішніх документів заявника/ліцензіата;
– вимоги до розкриття інформації ліцензіатом;
– вимоги до приміщення заявника/ліцензіата;
– вимоги до працівників заявника/ліцензіата;
– перелік документів, які подаються заявником для отримання ліцензії;
– відомості, які ліцензіат подає до НКЦПФР під час провадження діяльності з управління майном.

Наразі планується погодження проєкту ліцумов з зацікавленими міністерствами та відомствами, а потім – процедура набуття чинності.

 

Джерело: вебсайт НКЦПФР


Теги: | ліцензія | будівництво | ФФБ | ФОН | НКЦПФР |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.