Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Споживчі настрої українців погіршились до рівня липня-2019, – дослідження


18.02.2020 12:15

Споживчі настрої українців у січні 2020 року погіршилися на 3,1 пункту - до 89 пунктів за 200-бальною шкалою, свідчать дані дослідницького агентства Info Sapiens, передає Інтерфакс-Україна.

"У січні 2020 року найбільшого зниження (приблизно на 6 п.) зазнали індекси поточного особистого доходу (до 79), розвитку економіки у найближчий рік (до 92,9) та доцільності робити великі покупки (до 81,7). Найбільш песимістичні настрої притаманні особам старшого віку (60 років та більше)", - зазначили аналітики Info Sapiens.

Водночас вони зауважили, що індекс очікувань особистого доходу зріс на 4,1 п. - до 93,0.

"Зростання індексу очікувань особистого доходу разом із скороченням інших індексів є нетиповим і спостерігається рідко. Наступного місяця може відбутися корекція: скорочення індексу очікувань особистого доходу і зростання інших індексів", - прогнозують аналітики Info Sapiens.

Як повідомлялося, споживчі настрої українців у 2019 році різко зросли в перші місяці після президентських виборів: за другий-третій квартал вони підскочили з 65,3 до 97,5 пунктів. Проте в наступні два місяці було зафіксовано їх зниження до 91,7 пунктів, і лише грудень дещо поліпшив показники.

Info Sapiens зазначає, що в січні індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих п'яти років знизився не так значно, як на найближчий рік, - на 1,6 пунктів, до 101,3.

За минулий місяць, йдеться в дослідженні, індекс очікуваної динаміки безробіття становив 118,8, що на 5,2 п. нижче за показник грудня.

Індекс інфляційних очікувань був стабільний - 180,9, що на 0,3 п. вище за минулий місяць. Водночас очікування щодо курсу гривні в найближчі три місяці погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс одразу на 19,4 п. - до значення 131,7.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | Споживчі настрої | економіка |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.