Ми робимо
інформацію доступною
Zminilisya_vimogi_do_povidomlen_pro_pozachergovi_zagalni_zbori_at_ta_kupivlyu_znachnikh_paketiv_akcijj

Триває міжнародна конференції «Розвиток товарного біржового ринку»


2017-12-07 12:11:28

Три дні, 5 – 7 грудня 2017 року, триватиме міжнародна практична конференція «Розвиток товарного біржового ринку», яку організовують НКЦПФР спільно з Проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

На конференції виступають представники Комісії США з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC), інших державних агенцій США, ЄБРР, міжнародних бірж, державних органів України, а також представники українських бірж та приватного сектору.

Відкриваючи конференцію 5 грудня Роберт Д. Бонд, Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» зауважив:

«Товарні ринки дають можливість сільгоспвиробникам управляти ризиками і забезпечувати рентабельність бізнесу. Ці ринки дуже важливі для хеджування, довгострокового планування, тощо. В Україні товарні ринки не розвинені, поки не готові регулятивна і законодавча основа, не достатньо знань про переваги регульованих ринків. Але ми вважаємо, що треба рухатися по шляху розвитку товарних ринків. Потрібно допомагати малим і середнім виробникам рухатися цим шляхом, допомагати їм розвиватися».

Перша панель була присвячена таким питанням: «Які цільові групи для кожного ринку? Хто дійсно потребує управління ризиками? Як організовані ринки створюють вартість для своїх клієнтів?»

Тимур Хромаєв, Голова НКЦПФР, розпочинаючи дискусію нагадав, що в Україні відбувається одночасно багато реформ, і вкрай складно привернути увагу як парламенту, так і суспільства до потрібних фінансовому ринку змін. «У нас є певна конкуренція реформ в країні. Є свій слон – це земельна реформа. Але ми не повинні відкладати й інші важливі питання, наприклад такі системні як фінансові інструменти», – зауважив Голова Комісії.

Народний депутат України Руслан Демчак згадав про законопроект №7055 про ринки капіталу та регульовані ринки, співавтором якого він є. Останній якраз розроблений з метою розвитку товарних біржових ринків. Руслан Демчак обіцяв, що парламент розгляне його протягом цієї сесії.

Андрій Дресвянніков, ідеолог створення Торговельна платформа Agroxy.com, охарактеризував поточний стан агроринку декількома тезами:

  • Обсяги внутрішньої торгівлі у 3 рази перевищують експорт (75%/25%)
  • Внутрішні ціни формуються від базису FOB: фактично немає доступного робочого механізму ціноутворення
  • Малі та середні виробники отримують лише 55-65% від експортної ціни
  • Для виробника НДС відіграє ключову роль при прийнятті рішення коли і як продавати
  • Більшість внутрішньої агроторгівлі має несистемний характер.

Руслан Співак з ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» дав такий прогноз: у горизонті 12-18 місяців потрібне для розвитку ринку законодавство буде прийнято, і тоді через 2-3 роки ми матимемо ринок у початковому, але вже робочому стані.

Друга панель була присвячена обговоренню питань: Які найважливіші вимоги до інфраструктури для створення повноцінної системи товарної торгівлі? Хто встановлює та контролює стандарти якості?

Олена Ковальова з Міністерства аграрної політики та продовольства України розповіла, що розвиток товарних біржових ринків можливий за чотирьох умов – наявність чітких стандартів по кожній товарній групі, доступна і повна інформація про всі укладені контракти, прозоре ціноутворення, надійні і прогнозовані канали постачання.

Вона анонсувала, що у найближчі дні Міністерство підпише з НКЦПФР Меморандум про співпрацю з метою розвитку в Україні ринків товарних деривативів та запровадження використання товарних деривативів суб’єктами господарювання аграрного сектору.

Рубен Беляєв, ТОВ «АДМ Трейдінг Україна» говорив про дуже застарілі стандарти. «В країні зареєстровано більш ніж 800 зерноскладів, також працює багато незареєстрованих, які використовуються агрофірмами для власних потреб, в той же час у питанні регулювання зерноскладів у нас абсолютний вакуум».

Загалом учасники панелі зауважили, що вузьким місцем ринку є транспортна інфраструктура, а саме залізниця, оскільки порти задовольняють потреби аграріїв.

Згадали про такі інструменти як аграрні розписки, складські свідоцтва та необхідність врегулювання питань їх використання.

Цікавою була розповідь Емми Уестон з AgriDigital (Австралія) про технології як важливу частину ринкової інфраструктури, зокрема використання технології блокчейн у торгівлі сільськогосподарською продукцією. AgriDigital вже реілазувало перший пілотний проект зі створення електронного жетону (токену) права власності у блокчейн.

В рамках другого дня конференції обговорили  ф‘ючерсні контракти, взаємодію біржі та регулятора щодо контрактів, а також нагляд за торгівельною діяльністю та пост-торгівельним процесом.

Джерело: веб-сайт НКЦПФР

Останні заходи

06.11.2017
Круглий стіл «Публічність акціонерних товариств: новий зміст, нові перспективи» (обговорення законопроекту №5592-д)
Інформаційне агентство «Укрінформ» ( м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, 2-й поверх)
02.10.2017
Круглий стіл «Система захисту інвесторів як умова розвитку ринків капіталу» (законопроект №6303)
Інформаційне агентство «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16, 2-й поверх)

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.