Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Україна повністю розрахувалася з МВФ за програмою stand-by 2014 року


05.09.2019 11:51

Україна розрахувалася з Міжнародним валютним фондом за програмою stand-by, відкритою в 2014 році.

"Україна 3 вересня провела останній платіж по розпочатій в 2014 році програмі stand-by з МВФ. Останній платіж становив $ 156,4 млн на еквіваленті", - повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі центробанку в середу, 4 вересня.

Поточна програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $ 3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд) надано відразу, тоді як умовою виділення решти коштів є успішні піврічні перегляди програми в 2019 році.

Місія МВФ працювала в Україні в травні, проте поїхала без рекомендацій щодо виділення чергового траншу. Глава місії МВФ Рон ван Роден заявив про її готовність повернутися до Києва після парламентських виборів і формування нового уряду. У той же час експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної і податково-бюджетної політики, зазначив Рон ван Роден.

За прогнозами Нацбанку України, угоду про нову програму розширеного фінансування з МВФ на термін 3-4 роки обсягом від $ 5 млрд до $ 10 млрд може бути досягнуто до кінця цього року, що дозволить до січня отримати перший транш по ній в розмірі близько $ 2 млрд.

Візит місії МВФ в Україну очікується з 10 по 24 вересня.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | МВФ | кредит | транш |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.