Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Зеленський ветував продовження мораторію на стягнення застави з валютних іпотечних кредитів


17.08.2020 17:53

Президент України Володимир Зеленський повернув на доопрацювання ухвалений раніше Верховною Радою закон щодо продовження мораторію на стягнення застави за валютними іпотечними кредитами до 2022 року без підпису, долучивши свої пропозиції.

Як повідомляється на сайті парламенту, відповідний законопроект не може бути підписаний, оскільки його окремі положення не узгоджуються з Конституцією України та законами, а також "не відповідають принципу юридичної визначеності, ясності та недвозначності правової норми, що є складовою конституційного принципу верховенства права", передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, ВР 349 голосами 16 червня продовжила мораторій на стягнення за валютними іпотечними кредитами до 2022 року.

Раніше Нацбанк України (НБУ) закликав нардепів не підтримувати законопроект депутата фракції "Слуги народу" Олександра Дубінського, оскільки цей документ забороняє банкам урегулювати проблемні борги валютних позичальників, зокрема 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн.

Мораторій було запроваджено безстроково у 2014 році під час початку військових дій на сході України та економічної кризи, проте за шість років частина валютних позичальників так і не почала обслуговувати кредити через відсутність важеля впливу.

Як зазначав НБУ, у жовтні 2019 року запрацював новий кодекс про банкрутство, що передбачає механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників, який запрацює в повному обсязі, тільки якщо буде скасовано мораторій.

Крім того, відреагувавши на продовження мораторію, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що Мін’юст запропонує ветувати відповідний законопроект

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | іпотека | застава | кредит | мораторій |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.