Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Фінансовий тижневик (станом на 18 жовтня 2021 року)


18.10.2021 16:59

Тижневий огляд ринків від компанії ICU станом на 18.10.2021

 

Фокус: Україна
Сегменти: внутрішня ліквідність, державні облігації, валютний ринок, макроекономіка
Аналітики: Олександр Мартиненко, Тарас Котович

 

 

 

Українські ОВДП у індексі JP Morgan

Стислий виклад коментарів

 

Огляд міжнародних ринків

Сильна корпоративна звітність поки перемагає інфляційні страхи

Фондові індекси завершили минулий тиждень із найкращими результатами за останні три місяці, після того як сезон квартальної корпортивної звітності почався з сильних результатів і відтіснив на другий план знервованість через високу інфляцію та перспективи згортання підтримки ФРС.

 

Внутрішня ліквідність та ринок облігацій

Українські ОВДП у індексі JP Morgan

Минулого тижня перший випуск українських гривневих облігацій був включений до індексу JP Morgan, що відстежує державні облігації низки країн у національних валютах.

 

Валютний ринок

Гривня стабільно міцна

НБУ продовжив активно купувати валюту на ринку минулого тижня та втримав курс гривні трошки слабшим за 26.3 грн/$. Вочевидь саме у коридорі 26.2-26.5 грн//$ гривня коливатиметься і цього тижня.

 

                          

 

                         

 

Огляд міжнародних ринків

 

Сильна корпоративна звітність поки перемагає інфляційні страхи

Фондові індекси завершили минулий тиждень із найкращими результатами за останні три місяці, після того як сезон квартальної корпортивної звітності почався з сильних результатів і відтіснив на другий план знервованість через високу інфляцію та перспективи згортання підтримки ФРС.

Ключовий внесок у поліпшення ринкових настроїв зробило більш ніж очікуване зростання прибутків американських банків, включаючи Goldman Sachs, Citigroup, Bank of America, та Morgan Stanley, а також виробника напівпровідників для iPhone – компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Водночас споживчі ціни в США за вересень зросли на 5.4% у річному вимірі – таким чином інфляція залишається вище позначки у 5% уже п'ятий місяць поспіль. А опубліковані в п’ятницю дані показали неочікуване зростанння роздрібних продажів за вересень у США. Усе це повинно прискорити рішення ФРС щодо згортання стимулів для фінансових ринків. І, як засвідчив опублікований протокол засідання ФРС, керівництво центробанку готове почати зменшувати надзвичайну підтримку економіки вже в листоп аді.

За підсумками тижня S&P 500 зріс на 1.8%, Nasdaq Composite на 2.2%, Euro Stoxx на 2.6%, а глобальний FTSE All-World на 2.1%. Дохідність десятирічних облігацій США дещо знизилася, на 4 б.п. до 1.57%. Індекс долара США DXY незначно знизився на 0.1% до 93.9. Індекс єврооблігацій країн, що розвиваються, EMBIV, підріс на 0.6% до 109.7.

На ринках сировини переважала динаміка зростання: ціни на нафту Brent (+3% за тиждень) деякий час торгувалися вище $85/бар на неспроможності блоку ОПЕК досягти своїх же планових показників нафтовидобутку, знову пішли вгору ціни на природний газ у Європі (+5%). На загальному оптимізмі також зростали ціни на кольорові метали. Втім закінчили тиждень у негативній території ціни на залізну руду (-3%).

Погляд ICU: Сезон публікації корпоративних квартальних звітів триває і, як це вже було цього року, може бути достатнім чинником для подальшої підтримки піднесених ринкових настроїв. Однак це не виключає ймовірної підвищеної волатильності через нові тривожні сигнали високої інфляції, а також через можливу ескалацію боргової кризи в китайському секторі нерухомості. Згідно опублікованих сьогодні даних, ВВП за 3кв21, вересневі промислове виробництво і капіталовкладення Китаю сповільнилися сильніше за очікування. Надзвичайно високі ціни на природний газ, нафту та вугілля погрожують суттєвим сповільненням економічного відновлення в інших країнах Азії, а також у Європі.

Олександр Мартиненко, м.Київ, (044) 377-7040 дод.726

 

 

 

Внутрішня ліквідність та ринок облігацій

 

Українські ОВДП у індексі JP Morgan

Минулого тижня перший випуск українських гривневих облігацій був включений до індексу JP Morgan, що відстежує державні облігації низки країн у національних валютах.

Українські облігації з погашенням у 2025 році вже знаходилися у watch -list індексу GBI EM і минулого тижня JP Morgan Global Index Research повідомили, що облігації буде включено в індекс із 31 березня 2022 року. Ця відстрочка необхідна, щоб у разі потреби надати інвесторам достатньо часу для встановлення доступу до ринку та рах унків в Україні.

Такі новини додали позитиву українському ринку, адже країна рухалася до цього досить довго – спочатку в 2019 та 2020 роках було накопичено достатній обсяг випуску, а навесні цього року облігації потрапили у watch -list індексу і через шість місяців перспективи включення в індекс було підтверджено.

Погляд ICU: Наразі це навряд чи вплине на активність нерезидентів на ринку ОВДП, хоча обсяги угод саме з цим випуском облігацій минулого тижня зросли до 1.4 мільярда гривень, після того як в попередній тиждень торгівля ними обчислювалася лише кількома мільйонами гривень. Звісно, це додасть інтересу до гривневих ОВДП, але наразі в досить невеликих обсягах і вже у квітні частина інвесторів буде купувати ці облігації, щоб витримати свою структуру інвестицій відповідно до індексу, де Україні буде в ідведено наразі 0.12%.

Рішення про включення ОВДП в індекс є своєрідним визнанням і високою оцінкою розвитку українського ринку та збільшує перспективи включення й інших випусків до індексу, коли вони відповідатимуть його критеріям. Тому за більш зрозумілих перспектив обмінного курсу гривні нерезиденти можуть знову активізуватися на первинному ринку українських облігацій.

Тарас Котович, м.Київ, (044) 377-7040 дод.724

 

 

 

Валютний ринок

 

Гривня стабільно міцна

НБУ продовжив активно купувати валюту на ринку минулого тижня та втримав курс гривні трошки слабшим за 26.3 грн/$. Вочевидь саме у коридорі 26.2-26.5 грн//$ гривня коливатиметься і цього тижня.

Короткий робочий тиждень вплинув на валютний ринок і сконцентрував продаж валюти у вівторок, щоб мати можливість здійснити потрібні платежі в середу перед чотирма вихідними днями. Саме цього дня НБУ і викупив понад $100 млн та решту з майже $120 млн інтервенцій у середу.

Тож можна констатувати, що пропозиція валюти залишається високою. І це знову відбувалося на тлі виходу нерезидентів із ОВДП на відносно стабільному рівні, приблизно по $10 млн на день. Тобто особливого впливу нерезиденти на валютний ринок наразі не чинять та лише абсорбують невелику частину пропозиції від експортерів.

За таких умов саме інтервенції НБУ дозволяють утримувати курс гривні на рівні більше ніж 26.3 грн/$ і не допускати подальшого укріплення.

Погляд ICU: Цього тижня валютний ринок залишатиметься під впливом пропозиції, адже, окрім вже звичного продажу валюти експортерами, додасться продаж валюти для сплати щомісячних податків, а от активне відшкодування ПДВ відбуватиметься вже наступного тижня. Тому НБУ продовжить скуповувати валюту в резерви, утримуючи гривню від подальшого активного укріплення, тож курс гривні залишиться міцним із коливаннями у коридорі 26.2-26.5 грн/$.

Тарас Котович, м.Київ, (044) 377-7040 дод.724

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua


 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Галузеві огляди |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.