Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 18 листопада


18.11.2020 17:07

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 18.11.2020

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

Підвищення ставок не допомогло

Коментар щодо результатів аукціону

Цього тижня Міністерство фінансів знову підвищило відсоткові ставки за ОВДП, але це не допомогло збільшити залучення коштів до бюджету. Обсяг учорашніх залучень склав лише 2.5 млрд грн після майже 7.9 млрд тижнем раніше.

Мабуть, найбільше на такий результат вплинула відсутність серед запропонованих випусків облігацій найбільш короткострокових інструментів -- з терміном обігу від трьох до шести місяців. А решта випусків традиційно не користуються високим попитом серед інвесторів. Хоча треба зазначити, що він був трошки більшим, ніж на аналогічні випуски на попередніх розміщеннях.

Так, за річними ОВДП попит трохи збільшився, а ставки у частині конкурентних заявок відповідали ставці відсікання минулого аукціону. З 18 заявок Мінфін задовольнив 11 і всі задоволені конкурентні заявки були на рівні 10.5%, який цього разу виявився мінімальним.

Майже утричі зріс попит за 3-річними інструментами, але навіть з цим зростанням він був менше за півмільярда гривень. Щоправда, разом з обсягом піднялися і ставки у заявках. Одразу на 15 б.п., до 11.1%, збільшився рівень мінімальної ставки у попиті, -- тож саме він і став рівнем відсікання та середньозваженої ставки.

І вдруге поспіль було підвищено ставки за валютними ОВДП, хоча мінімальна і залишилася аналогічною ставці відсікання тиждень тому. Проте обсяг, вочевидь, був невеликим. Цього разу ставку відсікання встановлено на рівні 3.8%, що на 10 б.п. вище, ніж тижнем раніше. А от середньозважена зросла одразу на 15 б.п., до 3.77%, що свідчить про те, що попит зосередився переважно на рівні 3.8% і саме це і стало причиною цього рівня ставки для відсікання.

Таким чином, здорожчання запозичень триває, але попри це, чималі обсяги кредитів рефінансування, видані НБУ минулого тижня, не були спрямовані на придбання нових інструментів і фінансування бюджету. І саме тут могла зіграти свою роль відсутність найкоротших ОВДП, адже якраз вони найбільш цікаві банкам.

Проте залучення може покращитися наступного тижня, коли відбуватимуться погашення облігацій і частину коштів може бути реінвестувано у нові папери.

  

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.