Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 10 лютого


11.02.2021 12:35

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 10.02.2021

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

 

Бюджет знову активно позичає

Коментар щодо результатів аукціону

 

Уже за два аукціони лютого Міністерство фінансів майже повністю рефінансувало погашення гривневих облігацій, що припадають на цей місяць. Загалом, залучення гривневих коштів за місяць може знову удвічі перевищити погашення, як це відбулося у січні.

Маючи необхідність погасити у лютому 12.4 млрд грн, вже за два тижні було залучено 12.3 млрд у національній валюті. Тож маючи попереду ще два аукціони, Міністерство має всі можливості запозичити такий самий обсяг і повторити своє досягнення січня. Нагадаємо, за перший місяць року Мінфін зміг профінансувати бюджет на 35.5 млрд грн, тоді як погашення складали удвічі менший обсяг – 17.4 млрд.

 

Прикметно, що це відбувається всупереч тому, що емітент продовжує обмежувати обсяги розміщень найкоротших термінів обігу та знижує ставки за ними. Якщо у січні обмеження були встановлені за тримісячними та піврічними паперами, то у лютому -- вже і за річними.

Як наслідок, учора попит на піврічні ОВДП перевищив пропозицію більш ніж утричі, що дало змогу Міністерству фінансів знизити ставку відсікання на 10 б.п., до 10.3%. Але середньозважена вартість зросла на 3 б.п., до 9.89%. А от за річними інструметами, -- при попиті, що перевищував пропозицію менш ніж удвічі, -- ставки знизилися більш суттєво: ставка відсікання стала меншою на 14 б.п., ніж тиждень тому, а середньозважена -- на 25 б.п. Вони зупинилися на позначках 10.35% і 10.15% відповідно.

А от решта випусків гривневих облігацій, що були запропоновані ринку учора, зберегли свої рівні ставок відсікання незмінними, тоді як середньозважені рівні зросли не більше ніж на 6 б.п.

Також учора, вдруге цього року, розміщувалися валютні ОВДП, номіновані у доларах США. Ці папери мають термін обігу на два місяці більший, ніж розміщені у січні, тож отримали попит переважно на 10 б.п. дорожчий ніж у січні. І його було вповні задоволено. Не підійшли Мінфіну тільки дві заявки сумарно на $750 тис із трохи вищими відсотковими ставками.

Попит на гривневі інструменти залишається чималим і заохочує Уряд проводити активні позики для фінансування бюджету, а обмеження на короткострокові ОВДП сприяють зниженню вартості запозичень.

Позитивним є і розміщення 6-річних паперів, які отримали попит більший за дво - та трирічні облігації сукупно. І загалом активність у запозиченнях уже дає бюджету досить великі обсяги коштів. Тут варто зауважити, що виконано вже майже 8% від плану залучень на 2021 рік. І це тільки за рахунок розміщення ОВДП, переважно номінованих у національній валюті.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.