Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 10 серпня


10.08.2022 16:59

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 10.08.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Зміна ставок збільшує запозичення

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора до бюджету було залучено всього 3.5 млрд грн. Але майже весь цей обсяг вдалося залучити завдяки підвищенню ставок.

Загалом попит був невеликим, усього 4.8 млрд грн, що лише на 0.7 млрд грн більше, ніж минулого тижня. Але якщо минулого вівторка попит зосередився на 11- та 14-місячних ОВДП, за якими ставки було підвищено наприкінці червня, то учора попит на 14-місячні папери був значно меншим і перемістився на 5-місячні ОВДП.

 

 

Загалом на 5-місячні облігації попит був у 17 заявках, і майже весь був у заявках зі ставками 12% річних. Тож тут Міністерству вже залишалося вибирати: чи йти назустріч ринку хоч трошки, чи залучити незначний обсяг коштів. Як наслідок, було залучено 3.4 млрд грн зі ставкою відсікання 12%. А от середньозважена ставка виявилася трошки нижча, 11.99%, тож попит за нижчими ставками був хоч і незначним, але не залишився непоміченим.

Але компроміс не вдалося знайти за 11-місячними ОВДП. Тут більшість заявок була за ставкою 14% і лише один учасник бажав ставку 18%. І хоч ця заявка й могла принести бюджету понад мільярд гривень, вона була відхилена, а ставка за цим випуском збережена на рівні 14%.

Водночас попит на 14-місячні папери зі ставкою 16%, схоже, вичерпався, адже попит був меншим за 50 млн грн.

Не зацікавили інвесторів і облігації в євро, яких продали всього на 0.8 млн євро, або 32 млн грн.

Тож упродовж кількох тижнів ставки за гривневими ОВДП поступово змінюються, дозволяючи Міністерству фінансів залучати хоч і невеликі обсяги, але щотижня. Але зі зняттям більшості обмежень на обіг ОВДП зростає потенційна можливість придбати облігації на кращих умовах, ніж на первинному ринку, тож подібну міграцію попиту за більшими ставками ми можемо спостерігати ще певний час, поки умови первинного і вторинного ринків не зблизяться та не сформують нову криву дохідностей.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.