Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 12 травня


13.05.2021 11:08

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 12.05.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Невеликі, але рівномірно розподілені позики

Коментар щодо результатів аукціону

 

Перший травневий аукціон не приніс бюджету великих обсягів запозичень, але всі позики фактично були новими коштами для фінансування дефіциту, адже у травні ще не було погашень гривневих облігацій. Загалом до бюджету було залучено 1.4 млрд грн, і вони досить рівномірно розподілилися між розміщеними випусками. Хоча за найкоротшими, піврічними ОВДП, частину попиту таки було відхилено.

 

 

Невеликий попит був цілком очікуваний, оскільки Мінфін навіть не оголошував розміщення частини термінів обігу, що були передбачені графіком аукціонів. Вочевидь, потенційний попит на них був або відсутній або невеликий.

То ж найбільше попиту зібрали піврічні папери, але через обмеження на обсяг пропозиції від їхнього розміщення до бюджету надійшло тільки 480 млн грн. Трошки більше, 496 млн грн, бюджет отримав від 15-місячних паперів, а ще 451 млн грн – від трирічних. За цими двома інструментами Мінфін задово льнив увесь заявлений попит.

Ставки за усіма цими випусками облігацій учора не змінилися. Лише невелика частина попиту на піврічні папери була з вищою ставкою, ніж два тижні тому. А от за довшими термінами обігу попит був дуже одностайний – на рівні ставок відсікання попереднього розміщення.

Враховуючи те, що найближче погашення гривневих ОВДП відбуватиметься наступного тижня, наразі особливої потреби у гривневих коштах не було і Міністерство цілком може обійтися залученим обсягом для виплати доходу, скориставшись також коштами з інших джерел. А от уже наступного тижня обсяги попиту та залучень можуть зрости через бажання інвесторів реінвестувати кошти у нові інструменти. Проте розраховувати на вищі ставки не варто. Через великі податкові платежі у травні, Мінфін може обійтися цим ресурсом і збільшувати запозичення вже у червні або навіть і ще пізніше.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.