Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 14 липня


14.07.2021 17:33

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 14.07.2021

 

 

  Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Запозичення збільшилися

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів наростило залучення коштів, при чому без погашень сьогодні, тому вчорашні запозичення не можна розглядати як рефінансування. Найбільшим попитом користувалися папери з погашенням від року до двох, що принесли бюджету разом 7.4 млрд із 8.1 млрд залучень у національній валюті.

 

 

Попит на річні ОВДП сягнув майже 3 млрд грн, але через встановлене обмеження на обсяг розміщення залучено було лише 2.1 млрд. За півторарічними попит був меншим за пропозицію і приніс бюджету лише 1.7 млрд грн. А от за дворічними інструментами попит був найбільшим, 3.6 млрд грн, що поповнило бюджет на 3.7 млрд.

Найменшим виявився попит на 5-річні облігації -- усього лиш 37 млн грн у семи заявках, що може свідчити про ситуативну відсутність інтересу до них у нерезидентів.

Ще $65 млн було залучено за річними валютними ОВДП і це майже удвічі менше ніж три тижні тому. Але навіть такий невеликий обсяг їх розміщення підтримав досить непоганий темп рефінансування погашень валютних облігацій.

Загалом схоже на те, що банки та інші резиденти збільшили інтерес до ОВДП після стабілізації курсу гривні. А от нерезиденти, натомість, ще продовжують витримувати паузу.

Тим не менше, залучення загалом 9.9 млрд грн покращило поточне фінансування бюджету, адже до наступного погашення гривневих ОВДП ще один тиждень, а валютних – два. Тому є реальна можливість зберегти залучені кошти для цих виплат.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.