Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 15 вересня


15.09.2021 16:28

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 15.09.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Попит залишається низьким

Коментар щодо результатів аукціону

 

Загальний обсяг попиту на первинному аукціоні майже не змінився і бюджет отримав навіть ще менше, ніж минулого тижня. Міністерство фінансів дуже вибірково підійшло до задоволення заявок і змогло залучити менше ніж 1.2 млрд грн.

 

 

Не допомогло Мінфіну і підвищення відсоткових ставок. Відновлюючи пропозицію ОВДП з термінами обігу до шести місяців, таке підняття було очікуваним. Тож учора за 4-місячними паперами ставка зросла одразу на 102 б.п., але це у порівнянні ще з травнем цього року. На 30 б.п. підвищено ставку відсікання за річними паперами, і на 20 б.п. -- за 14-місячними.

А от за трирічними облігаціями емітент навіть знизив ставки, хоча і задовольнив увесь попит. Заявки були подані зі ставкою 12.3%, рівнем, що був три тижні тому. Тож з огляду на одностайність попиту, Міністерство фінансів вищу ставку залишити не могло.

Хоча за більшістю випусків ОВДП учора максимальні ставки у заявках зросли ще більше, ніби натякаючи на необхідність коригування кривої дохідностей після підвищення облікової ставки НБУ. Щоправда, без великих обсягів у таких заявках очікувати на різке підвищення ставок не варто.

У підсумку можна констатувати низьку активність первинного ринку і поодинокі спроби отримати вищу дохідність. Але без особливих виплат за гривневим боргом, Міністерство фінансів продовжуватиме обережно підходити до перегляду ставок.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.