Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 16 грудня


16.12.2020 21:20

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 16.12.2020

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

Рекордна позика, і завдяки не тільки іноземцям

 

Коментар щодо результатів аукціону

Учора Міністерство фінансів залучило до бюджету через розміщення ОВДП 51.4 млрд грн, з яких лише 9.3 млрд грн надійшло від валютних облігацій. При цьому підвищення ставок відбулося лише за частиною розміщених інструментів.

Попит концентрувався на коротких випусках з погашенням наступного року. Ці папери отримали майже 44 млрд грн попиту, де 34.6 млрд був попит на гривневі папери і 9.3 млрд грн в еквіваленті -- на валютні ОВДП номіновані у доларах США та євро. І більшість цього попиту Мінфін задовольнив. За гривневими випусками позики з поверненням у 2021 році склали 32.4 млрд грн, а у валюті в еквіваленті -- ті ж таки 9.3 млрд грн.

При цьому за 3-місячними та піврічними облігаціями ставки відсікання не змінилися, за 7-місячним інструментом Мінфін встановив ставку відсікання на 25 б.п. вище ніж за піврічними, а за 10-місячними ОВДП ставка відсікання стала вищою на 10 б.п.

І якщо два найкоротші вип уски досить відчутно збільшать навантаження на бюджет у частині погашень у березні та червні, то два довші випуски припадають на липень і жовтень, досі найменш навантажені гривневими виплатами наступного року. Тому не дивно, що більше 18 млрд грн із 32.4 млрд гривневих залучень з погашенням наступного року припали саме на ці місяці.

А от довші папери, вочевидь, переважно купували нерезиденти. Попит за ними був меншим, але рівномірніше розподіленим між випусками. І за ставками, що не усюди вимагали значного підвищення. Чимале підвищення ставки відбулося за 15-місячними інструментами, але попереднє розміщення подібного терміну обігу відбулося ще у липні, тому фактично ставка за ними вирівнялася із загальною кривою первинного ринку. А от за 4-річними зросла лише середньозважена ставка, а ставка відсікання не змінилася.

Незначними також виявилися і зміни умов за валютними ОВДП.

Тож Уряду вдалося учора залучити рекордний для одного аукціону обсяг коштів мабуть за всю історію внутрішніх запозичень. Короткі (з погашенням наступного року) папери купували переважно вітчизняні банки, які отримують більшу частину погашень сьогодні. Та й оперують вони переважно короткою ліквідністю і тому віддадуть перевагу можливості достроково погасити отримані кредити рефінансування НБУ. А розміщення валютних облігацій посприяло рефінансуванню отриманих раніше виплат.

На додачу до цього, активізація нерезидентів дозволила теж непогано покращити залучення коштів. Хоча ця активізація була не визначальною. Вочевидь, облігації з погашенням у 2023 та 2025 роках купували саме іноземці. Не виключено , що вони ж придбали і частину ОВДП з погашенням у 2022 році. Тому їхня підтримка бюджету може обчислюватися лише на рівні 7-8 млрд грн. тобто менше 1/5 усіх залучених учора коштів.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.