Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 17 березня


17.03.2021 18:28

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 17.03.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Ставки за ОВДП незмінні

Коментар щодо результатів аукціону

 

Відсутність обмежень за більшістю запропонованих учора гривневих ОВДП призвела до того, що ставки відсікання за ними не змінилися. При цьому, обсяги відхиленого попиту були незначними.

Лише за 4-місячними облігаціями Міністерство фінансів встановило обмеження на обсяг розміщення. Тож конкуренція за цей ліміт призвела до зниження ставки відсікання на 16 б.п., а середньозваженої на 14 б.п. -- до 8.34% та 8.33% відповідно. Але цей крок було зроблено для мінімізації зростання боргових виплат у цьому році.

 

 

А от за інструментами з погашенням у 2022 році середньозважені ставки навіть зросли, на 12 б.п., хоча ставки відсікання не змінилися. Саме відсутність обмежень спонукала учасників розміщень до того, щоби підвищити мінімальні ставки у попиті і не турбуватися, що в поточних умовах Мінфін прийме рішення знижувати ставки відсікання.

І за більш тривалими термінами обігу гривневих ОВДП ставки відсікання залишилися на попередніх рівнях, при чому разом із середньозваженими. Тут попит переважно був одностайним і обійшлося відхиленням лише трьох заявок за дворічними паперами.

Щоправда, зниження ставок не оминуло валютні випуски, де і ставку відсікання і середньозважену знизили на 20 б.п., до 3.7%. Але тут попит було задоволено майже повністю, тож, найімовірніше, учасників розміщення така ставка влаштовувала.

Таким чином, через гривневі ОВДП Мінфін рефінансував дві третини сьогоднішніх виплат, де майже весь обсяг складають погашення. А з урахуванням минулого тижня, коли погашень не було – коштів від нових запозичень виявилося достатньо. Ну і на додачу було залучено валютний ресурс, який знадобиться Міністерству фінансів уже через два тижні, коли відбуватимуться погашення валютних облігацій.

Склалися умови, за яких і емітенту не довелося підвищувати ставки відсікання за розміщуваними інструментами, і ринок цілком задоволений поточним їхнім рівнем, про що свідчить реінвестування одразу двох третин виплат. Решту ж коштів може бути реінвестовано цього тижня на вторинному ринку, або наступного тижня на аукціоні.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
      WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.