Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 17 листопада


17.11.2021 16:39

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 17.11.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Збільшення позик за незмінних ставок

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учорашній аукціон продемонстрував ще більшу активність інвесторів, ніж у попередні тижні і Міністерство фінансів залучило до бюджету майже 8.2 млрд грн, рефінансувавши майже 70% сьогоднішніх погашень.

 

 

Хотілось би зауважити, що заради відносно невеликих додаткових обсягів запозичень Міністерство фінансів, – хоч і не встановлювало обмеження на обсяг розміщення, – підвищувати ставки не погодилося. Не дивлячись на те, що мало погасити 12 млрд грн.

Найбільшим попитом користувалися короткі терміни обігу – піврічні та річні папери, що принесли бюджету 6.6 млрд грн, або майже 81% від усіх отриманих коштів. За піврічними ОВДП Мінфін відхилив лише одну заявку на 100 млн грн, що була зі ставкою на 50 б.п. вищою за весь інший п опит.

Крім піврічних паперів варіативність попиту була ще за шестирічними облігаціями, де попит був іще менш одностайним. Так, із 14 заявок чотири мали ставки більші за рівень відсікання минулого аукціону і емітенту довелося відхилити їх – а це майже 200 млн попиту, п’ята його частина.

А от з решти інструментів можна ще виділити трирічні ОВДП, що принесли бюджету майже 0.7 млрд грн, бо решта три випуски (14-ти місячних, дво- та п’ятирічних облігацій) отримали незначний попит і майже не вплинули на обсяги запозичень.

Хоча загалом це і був непоганий аукціон, переважна більшість залучених коштів припаде на наступний рік, тож їх могли купити переважно вітчизняні інвестори, а нерезиденти були учора не дуже активні і, ймовірно, придбали тільки більшу частину шестирічних ОВДП.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.