Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 17 серпня


17.08.2022 16:22

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії  ICU станом на 17.08.2022

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Запозичення впали до мінімуму

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів учора знову відмовилося переглядати відсоткові ставки за військовими ОВДП і залучило найменший обсяг від початку їх розміщення в березні цього року.

Попит на аукціоні був більше 1.2 млрд грн за номіналом, але за тими ставками, що були минулого разу, – лише на 72 млн грн, а дві заявки, загалом більше ніж мільярд гривень, не вписувалися у ці рамки.

 

 

Підвищення минулого вівторка ставки за 5-місячними ОВДП на 200 б.п. до 12% не збільшило попит на них - і він зменшився в 100 разів, до 35 млн грн, і приніс бюджету 33.4 млн грн. Майже аналогічно відбулося й розміщення 14-місячних ОВДП за ставкою 16%, які принесли бюджету 32 млн грн. За цими двома випусками облігацій Міністерство задовольнило весь попит.

А от за 11-місячними ОВДП попит хоч і був найбільшим, на майже 1.2 млрд грн, дві з десяти заявок були зі ставками вище 14% і сягали 20%. Тож емітент вирішив ці дві заявки не задовольняти й обмежитися сумою залучень 6.1 млн грн.

Менші обсяги запозичень у гривні Міністерство фінансів здійснювало ще в середині лютого незадовго до повномасштабного російського вторгнення, коли учасники ринку були знервовані новинами й не поспішали купувати нові облігації.

Учора ж аукціон виявився яскравою демонстрацією, що попит на військові облігації за бажаними Мінфіну ставками вичерпується, а вільна ліквідність спрямовується на вторинний ринок, де доступні тепер облігації зі значно вищою дохідністю та більшою варіативністю строків обігу.

Отже, збереження ставок на первинному ринку незмінними може обернутися для Міністерства фінансів можливістю залучати кошти в дуже невеликих обсягах та потребою або звертатися за черговою підтримкою НБУ, або в перегляді відсоткових ставок із їх наближенням до вторинного ринку за звичайними, не військовими ОВДП.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Віталій Ваврищук  керівник підрозділу макроекономічних досліджень - vitaliy.vavryshchuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.