Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 18 серпня


18.08.2021 16:49

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 18.08.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Попит низький, залучення теж

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів залучило до бюджету лише 788 млн грн, що аж утричі менше за минулотижневий результат. Хоча загалом емітент задовольнив понад 90% попиту на ОВДП.

 

Отримавши заявки на 806 млн грн, Мінфін відхилив лише одну на 50 млн через ставку 11.2%, на 5 б.п. вищу за максимально задоволену ставку минулого тижня. Стосувалося це річних облігацій, які отримали майже 575 млн грн попиту у 30 заявках. Але при цьому, за цим випуском були і заявки з нижчим рівнем ставки – 11.10%. Тож при незмінній ставці відсікання 11.15%, середньозважена знизилася лише на 1 б.п., до 11.14%.

А от решта інструментів отримали невеликий обсяг попиту. Зокрема, трирічні – на 184 млн грн., а півторарічні -- лише на суму 48 млн грн. Усі заявки були одностайними, тож задоволені всі у повному обсязі.

Станом на сьогодні цей аукціон є найменшим за обсягом залучень у цьому році, якщо брати до уваги валютні ОВДП. Хоча якщо розглядати лише гривневі папери, то найменший обсяг запозичень у національній валюті був у квітні – у сумі 216 млн грн. Відбулося це у період виходу нерезидентів з ОВДП, що розпочався у березні і фактично тривав до кінця травня. Тож і зараз низькі обсяги залучень упродовж серпня збіглися зі зменшенням інтересу іноземців до українського ринку.

Наступного вівторка 30-річчя Акту проголошення Незалежності України, вихідний день і розміщень не буде. Наступний аукціон відбудеться вже в останній день серпня. Згідно з графіком розміщень цього разу будуть запропоновані валютні ОВДП, а також може проявитися відкладений попит, спричинений перервою у розміщеннях. Тож обсяг запозичень може зрости, зокрема за рахунок облігацій у валюті.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.