Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 19 травня


19.05.2021 15:16

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 19.05.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Залучення зросли завдяки комбінації валют

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів залучило майже 14.2 млрд грн від розміщення ОВДП, що вдесятеро більше ніж тижнем раніше. Такого зростання залучень вдалося досягнути завдяки пропозиції облігацій одразу у трьох валютах – гривні, доларах США та євро.

 

 

Взагалі учора Мінфін задовольнив майже весь попит на аукціоні. Відхилити довелося тільки п’ять заявок на придбання 3-місячних інструментів, а решта попиту на ці ОВДП було задоволено лише частково. Це сталося через встановлене обмеження на обсяг розміщення. Хоча, з іншого боку, це дозволило навіть знизити відсоткові ставки за цим терміном обігу на 2 б.п., до 8.48%.

Зменшилася і середньозважена ставка за річними облігаціями, але тільки на 1 б.п., до 11.19% при незмінній ставці відсікання 11.2%. І від цього розміщення бюджет отримав понад 2 млрд грн.

Але найбільше коштів надійшло від інструментів, емітованих у євро – понад 238 млн євро або майже 8 млрд грн. Хоча це лише трохи більше половини погашених тиждень тому ОВДП у цій валюті, але суттєво те, що це відбулося без зміни відсоткових ставок. Водночас найменше вчора бюджет отримав від півторарічних паперів, лише 248 млн грн.

А от дворічні облігації були учора єдиними, за якими ставки було піднято. Підвищення виявилося незначним, ставка відсікання пішла вгору на 5 б.п., до 12.05% і середньозважена на 6 б.п., до 12.02%, але саме завдяки цьому обсяг залучень за цими паперами склав 1.6 млрд грн.

Тож загалом, якщо брати до уваги виплати за ОВДП цього тижня, увесь обсяг залучень був більшим від погашень. Але розділивши їх за валютами виявиться, що погашення рефінансовані лише частково. В поточних умовах отримання квартальних податків і досить непоганого виконання бюджету загалом, таке часткове рефінансування гривневих виплат не викликає жодних проблем для бюджету. А за валютними коштами учорашні залучення компенсували частину витраченої минулого тижня валюти та покращили можливості бюджету для подальших валютних виплат.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.