Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 1 вересня


01.09.2021 17:18

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 1.09.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Попит зріс, але почав дорожчати

Коментар щодо результатів аукціону

 

Після кількох малоактивних аукціонів та минулотижневої паузи, учора попит на внутрішні облігації зріс. Це дозволило залучити до бюджету майже 6.5 млрд грн. Хоча не без підвищення ставок та відхилення заявок.

Якщо два тижні тому попит був менше мільярда гривень на три випуски, то учора він уже зріс більш ніж утричі за гривневими облігаціями. І ще майже $130млн заявок за номінальною вартістю було отримано на дворічні облігації у доларах США.

Найбільше інвесторів зацікавили 15-місячні та трирічні папери, де попит перевищував мільярд гривень. Саме ці випуски і принесли бюджету левову частку залучень. А от найменш привабливими виявилися річні ОВДП, попит на них виявився меншим за 100 млн грн.

Але якщо у попередні тижні попит переважно був одностайним і Міністерство відхиляло заявки з вищим рівнем ставок ніж попередній аукціон, то учора емітент наважився на підвищення ставок за трирічними інструментами, щоби задовольнити всі отримані заявки.

Дуже схоже на те, що більшість із майже 1.1 млрд грн попиту було подано за максимальною ставкою – 12.45%, що на 15 б.п. вище, ніж на попередньому аукціоні. А середньозважена ставка склала 12.4%, що на 10 б.п. вище минулого разу та мінімальної ставки, заявленої учасниками на цей випуск ОВДП учора.

А от за дворічними облігаціями підвищувати ставку Мінфін відмовився, ймовірно через малий обсяг як попиту загалом, так і відносно невелику суму потенційних додаткових запозичень (100 млн грн).

То ж у перший день осені бюджет отримає майже 3 млрд грн та $130 млн, що більше ніж за всі розміщення ОВДП у серпні. Проте головне те, що Міністерство фінансів продемонструвало: в разі великих обсягів попиту за вищими ставками, емітент може і погодитися на зростання вартості запозичень. Але ще більшої активізації первинного ринку очікувати напевно не варто, адже учора міг мати місце відкладений попит через перерву в аукціонах.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.