Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 22 вересня


22.09.2021 17:08

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 22.09.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Запозичення зросли, але завдяки вищим ставкам

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів дослухалося до закликів учасників ринку, виражених у вищих відсоткових ставках у попиті на гривневі ОВДП і вчора підвищення ставок на аукціоні стосувалося ще більшої кількості випусків облігацій.

 

 

Найбільше зростання відбулося за довшими термінами обігу. Зокрема, за дворічними інструментами ставки було підвищено одразу на 25 б.п., до 12.34%, а за трирічними – на 19 б.п., до 12.49%. Хоча якщо дворічні папери Міністерство вже кілька місяців розміщувало за ставкою 12.09% і учора була перша зміна ставки, то за трирічними ставка раніше вже підвищувалася до 12.45%, -- і лише минулого тижня вона знизилася до 12.3%, -- тож фактично підвищення склало тільки 4 б.п.

Крім того, ставки зросли за річними паперами. Наприклад, ставка відсікання -- на 5, а середньозважена -- на 12 б.п. І це на додачу до минулотижневого підвищення. Тому вчора ставка відсікання фактично зрівнялася з 14-місячними паперами, які учора були розміщені з тією ж ставкою відсікання – 11.5%. А от середньозважена сформувалася навіть на рівні, нижчому на 2 б.п. за рівень середньозваженої річних ОВДП.

Проте не обійшлося і без зниження ставок. П’ятимісячні папери були розміщені за ставкою 9.7%, що на 10 б.п. менше, ніж два тижні тому. Хоча попит сягав і 11.45%, але дві з чотирьох заявок були відхилені.

Водночас, майже половину коштів учора принесли дворічні валютні ОВДП у доларах США. Ці інструменти традиційно були розміщені за ставкою 3.9%. Попит на них був меншим, ніж наприкінці серпня, але їх розміщення посприяло збільшенню фінансування бюджету майже на $87 млн (це 2.3 млрд грн).

Загалом до бюджету було залучено 5 млрд грн, з яких більше половини -- у гривні. Фактично запозичення у національній валюті зросли більш ніж удвічі, до 2.7 млрд грн. Але без підвищення відсоткових ставок вони залишались би близькими до мінімальних цьогорічних обсягів, що навряд чи задовольнило би Міністерство фінансів.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.