Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 23 червня


23.06.2021 15:44

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 23.06.2021

 

 

  Фо кус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Обсяги зросли, а ставки – ні

Коментар щодо результатів аукціону

 

Після спаду активності інвесторів на первинному ринку минулого тижня, учора обсяги попиту і запозичень збільшилися як за гривневими, так і за валютними ОВДП. Притому, що дохідності розміщення фактично залишилися незмінними.

Схоже, що перерва в активності банків завершилася і обсяг попиту зріс, зокрема і на найкоротші гривневі облігації. Два тижні тому попит на піврічні папери був майже ушестеро меншим, а минулого тижня розміщення тримісячних інструментів взагалі скасували. Тому учорашні майже 600 млн грн п опиту при меншій пропозиції можуть бути показником того, що банки повертаються на ринок після кількатижневої перерви, викликаної очікуванням на рішення по обліковій ставці.

 

 

Найбільшим попитом користувалися дворічні ОВДП, яких було продано майже на 3.3 млрд грн за номіналом -- більш ніж удвічі краще, ніж минулого тижня.

А от попит на три- та п’ятирічні облігації зменшився, і це може свідчити про зменшення інтересу до такого інструменту як ОВДП з боку нерезидентів, які переважно цікавляться довшими термінами обігу ніж вітчизняні банки.

Порівняно з минулим тижнем зріс попит і на валютні папери, але загалом він був меншим за попередні аукціони. Інтерес до них могло підшто вхнути ослаблення гривні минулого тижня.

А от за ставками змін майже не відбулося. Лише за піврічними ОВДП на 1 б.п. підвищилася середньозважена. Хоча на частину облігацій попит був і за нижчими рівнями ніж раніше, але обсяг був невеликим і на середньозважену ставку ці заявки не вплинули.

Варто зауважити, що сьогодні погашень нема, тож учорашні розміщення це нові кошти, а точніше перевкладення у нові інструменти більшої частини минулотижневих погашень. А це досить хороша підтримка для бюджету перед виплатами наступного тижня і на початку липня.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.