Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 24 березня


24.03.2021 14:36

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 24.03.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Попит виявився недостатнім

Коментар щодо результатів аукціону

 

Навіть знявши обмеження та погодившись на підвищення ставок, Міністерство фінансів не змогло би учора рефінансувати всі сьогоднішні виплати. Тому рішення про підвищення ставок учасники аукціону так і не дочекалися. Навпаки, за частиною випусків ставки опустилися.

 

 

Звісно, що найбільше зниження відбулося за піврічними ОВДП. Попит на них більш ніж удвічі переважав пропозицію, тож і зниження ставок було чималим. Ставка відсікання опустилася на 47 б.п., до 8.68%, а середньозважена – на 44 б.п., до 8.59%.

Просіли ставки і за дворічними паперами. Хоча тут весь конкурентний попит був за ставкою 11.7%, тому Мінфіну нічого не залишалося, як задовольнити і його і неконкурентні заявки за цим рівнем. А це на 10 б.п. нижче, ніж тижнем тому.

А от за рештою випусків облігацій, що розміщувалися учора – ставки практично не змінилися. Лише за річними та півторарічними ОВДП, – на один і два базисних пункти відповідно, – збільшилися середньозважені, які вирівнялися зі ставками відсікання. Але за цими двома інструментами емітент відхилив незначний обсяг попиту, щоб уникнути підвищення рівня цін.

Так, загалом Міністерство фінансів рефінансувало цього разу лише трохи більше половини всіх сьогоднішніх виплат за внутрішнім боргом. Але такий частковий рефінанс не створює для бюджету жодних пр облем.

Річ у тім, що у січні та лютому до бюджету було залучено на 22 млрд грн більше, ніж виплачувалося. А за попередні два тижні уряд спочатку вилучив з банківської системи 15.2 млрд грн через податкові та інші платежі, а потім витратив з бюджету 16.6 млрд. Тому для забезпечення таких виплат як сьогодні чи наступного тижня без повного рефінансування на гривневих рахунках має бути більше ніж достатньо коштів.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
      WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.