Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 24 листопада


24.11.2021 16:06

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 24.11.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Відсоткові ставки продовжують зростати

Коментар щодо результатів аукціону

 

За відсутності погашень цього тижня, Міністерство фінансів залучило 4.4 млрд грн нових коштів, але для цього довелосяпідвищувати ставки навітьза тими випусками облігацій що отримали невеликий попит.

 

 

Так, якщо раніше емітент намагався утримуватися від підвищення вартості запозичень, коли попит був меншим за 1-2 млрд грн, то учора ставки були підвищені уже заради кількох сотень мільйонів. Єдиний випуск облігацій, за яким попит був відхилений повністю – це п’ятирічні папери, що отримали вісім заявок на суму лише 13 млн грн і ставкою аж 13% річних.

Найбільше було підвищено ставку за найкоротшими (так званими "тримісячними") ОВДП з погашенням у лютому наступного року -- і відразу ж на 50 б.п., при попиті 153 млн грн за номінальною вартістю. А от за 14-місячними та дворічними інструментами ставки не змінилися, хоча цього разу тут і не було бажаючих отримати вищу ставку.

Учорашні рішення Мінфіну можуть відображати підвищену потребу у коштах для бюджету, і необхідність збільшення запозичень порівняно із попередніми місяцями. А от підвищення ставок для невеликих обсягів може спонукати інвесторів до ще агресивнішої поведінки на аукціонах, але не факт, що на збільшення вартості залучень буде отримано згоду від емітента. Хоча з іншого боку, ослаблення гривні та вищі ставки можуть знову привернути до ОВДП увагу нерезидентів. Щоправда, тут найбільше відіграватиме роль безпекова ситуація у країні і довкола неї.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.