Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 25 листопада


25.11.2020 20:47

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 25.11.2020

 

Фокус: Україна

Сегменти: Державні облігації

Аналітики: Тарас Котович

Двозначні ставки повернулися

 

Коментар щодо результатів аукціону

Учора Мінфін досить різко збільшив обсяги запозичень – до 16.8 млрд грн. Але для цього довелося піти на не менш різке підвищення відсоткових ставок за гривневими ОВДП. Фактично за всіма термінами обігу ставки тепер знову стали двозначними.

Найбільший ріст відбувся за 4-місячними облігаціями. У порівнянні з 119-денним випуском, який розміщувався на початку листопада, термін обігу збільшився на три тижні, але ставка за новими ОВДП зросла одразу на 250 б.п. -- аж до 10%. Звісно, була можливість меншого підвищення, до 9.5%, – але з огляду на середньозважену обсяг попиту за мінімальною ставкою був незначним.

Удвічі меншим було підвищення ставок за піврічними інструментами. За цим терміном обігу вона піднялася на 125 б.п., адже обидві ставки – максимальна задоволена та середньозважена – були встановлені на рівні 10.25%.

А от довші терміни обігу, за якими ставки так і не знизилися до однозначного рівня, хоч і отримали підвищення ставок учора, але менш активне.

Так, за річними ОВДП ставка відсікання зросла на 30 б.п., до 10.8%, за дворічними інструментами – на 45 б.п., до 11.4%, а за трирічними – на 60 б.п., до 11.7%.

Не обійшлося без підвищення і за облігаціями в євро. Тут ставки піднялися на 25 б.п., до 2.45% у порівнянні з початком червня, коли розміщувався аналогічний випуск. Тут теж мінімальна ставка була нижчою, але з відносно невеликим обсягом.

Загалом, цей аукціон можна було би вважати досить успішним. В умовах доволі складного наповнення бюджету та залучення фінансування для покриття дефіциту, фактично повне рефінансування гривневих погашень є дуже добрим результатом. Але і підвищення ставок стало майже безпрецедентним – адже ще влітку облігації з термінами обігу 3-6 місяців розміщувалися зі ставками в межах 7-8% річних, а під час перших аукціонів листопада - в коридорі 7.5%-9% річних.

Учорашнім рішенням, схоже, Мінфін перейшов у заключну фазу виконання бюджету цього року. А це означає, що за умови великих обсягів попиту він готовий до різкого підняття ставок. Так, це дозволить покращити фінансування бюджету, але от повернення ставок за найкоротшими випусками облігацій до однозначних рівнів навряд чи можливе найближчим часом.

 

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua

Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua

Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua

Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 

вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,

тел: +38 044 3777040       WEB   www.icu.ua

 

ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.

Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.

Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       

--------

УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.

 


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.