Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 26 травня


27.05.2021 10:18

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 26.05.2021 

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Ставки за ОВДП без змін

Коментар щодо результатів аукціону

 

25 травня Міністерство фінансів фактично завершило рефінансування погашених минулого тижня ринкових ОВДП. І, що цікаво, зробити це Мінфіну вдалося без зміни ставок відсікання та з незначними змінами у середньозважених ставках.

Із усього попиту на аукціоні було повністю відхилено тільки одну заявку на дворічні папери, що не мало особливого впливу на фінальний результат розміщення, – і ще частину заявок на п’ятимісячні облігації було задоволено частково.

 

 

Емітент традиційно обмежив пропозицію на найкоротші інструменти, але цього разу весь попит був дуже одностайний, тому заявки з нижчими ставками було задоволено повністю, а зі ставками 9% та неконкурентні – частково. Як результат, ставка відсікання не змінилася, а середньозважена – знизилася на 2 б.п.

Жодних змін у ставках не було за півтора- та трирічними ОВДП, а за 14-місячними та дворічними середньозважені ставки повернулися на рівень ставок відсікання, підвищившись на 1 б.п. та 3 б.п. відповідно. При цьому саме 14-місячні та трирічні папери користувалися найбільшим попитом і зібрали 3.1 та 1.2 млрд грн відповідно, тож ми не виключаємо участь у цьому розміщенні і нерезидентів.

Тож фактично без суттєвих змін у ставках та задовольнивши 96% попиту на аукціоні, Міністерство фінансів залучило майже 6 млрд грн. І, відповідно, за два тижні обсяг залучень у гривні склав 10.4 млрд грн, – більше, ніж було виплачено основної суми боргу за ринковими ОВДП минулого тижня. А за підсумками травня погашення гривневих облігацій були майже повністю рефінансовані.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.