Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 27 жовтня


27.10.2021 16:27

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 27.10.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

 

Погашення рефінансовані, але не всі

Коментар щодо результатів аукціону

 

Жовтень завершується великими борговими виплатами і їх частковим рефінансуванням на вчорашньому аукціоні. За минулий тиждень і сьогодні було погашено значно більше, ніж залучено до бюджету.

Якщо розглядати ситуацію з точки зору гривневих погашень, то за жовтень було рефінансовано 96% виплат, що далеко не найгірший місячний показник цього року. А от з валютними справа трохи гірша, адже рефінансувати вдалося лише 65% погашень цього місяця.

 

 

Тож учора загалом попит очікувано зріс і з урахуванням валютних облігацій сягнув майже 18 млрд грн. Звісно, що попит на випуски у доларах США переважав і склав майже 11 млрд грн ($409 млн), але і гривневі папери були досить популярними.

Найбільше інвесторів цікавили інструменти з погашенням у серпні наступного року, у листопаді 2023 і у травні 2027-го. З високою імовірністю можна припуститити, що облігації з погашенням через шість років могли купувати нерезиденти.

Не обійшлося цього разу і без підвищення ставок, хоча НБУ і зберіг облікову на тому самому рівні. Учасники ринку дружно висловили бажання отримати кращі умови і більшість попиту була з трошки, але вищим рівнем ставок. Тож за гривневими ОВДП з термінами погашення від двох до шести років Міністерству фінансів довелося піти назустріч попиту та підняти ставки відсікання на 6-8 б.п. Зокрема, за дворічними – на 7 б.п., до 12.47%; трирічними – на 8 б.п., до 12.57%; за шестирічними – на 6 б.п., до 13.1%.

Мінфін прагне утримуватися від різкого підвищення вартості запозичень, але за гривневими облігаціями чисте фінансування бюджету залишається на низькому рівні. Так, з початку року запозичення у гривні переви щили погашення у національній валюті менше ніж на 10 млрд грн, тоді як у бюджеті передбачалася значно більша різниця. За нашими підрахунками залучення мають перевищувати погашення більше ніж на 100 млрд грн за підсумками року. Це збільшує імовірність потреби у великих обсягах запозичень для покриття дефіциту бюджету наприкінці року.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.