Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 28 квітня


29.04.2021 16:08

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 28.04.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Обсяги позик зростають

Коментар щодо результатів аукціону

 

Підвищення ставок минулого тижня дало свої результати і попит на гривневі ОВДП продовжив зростати, а з ним обсяги залучених коштів. Загалом бюджет учора поповнився майже на 10.6 млрд грн, переважно у національній валюті.

 

 

Відсоткові ставки за піврічними паперами очікувано зросли до 9%, хоча Міністерство фінансів відхилило переважну частину попиту. Емітент задовольнив тільки конкурентні заявки зі ставками не вище 9% і неконкурентний попит. Хоч мінімальна ставка у заявках і була 8.75%, на середньозважений рівень ставки вона не вплинула.

Продовжила зростати ставка за річними ОВДП, але і термін обігу цього разу збільшився майже на два місяці, що загалом було варте зростанн я на 5 б.п. у порівнянні з минулим тижнем. Тим паче, що саме ці облігації і отримали найбільше попиту та принесли бюджету більше половини всіх залучених коштів.

А от півторарічні інструменти були розміщені за тою ж ставкою, що і минулого тижня. Але якщо на минулому аукціоні попит був лише на 2.5 млн грн у двох заявках, то вже учора заявок було дев’ять, і на суму майже 1.2 млрд грн. Тож новий рівень ставки виявився вже досить прийнятним.

Очікувано зросли рівні за дво- та трирічними ОВДП, які розміщувалися вперше після підвищення облікової ставки НБУ, як і згадані раніше піврічні облігації. За ними ставки відсікання збільшилися на 20 та 25 б.п., до 12% та 12.3%. Але частина інвесторів була готова купувати їх і за нижчими ставками, і навіть у досить великих обсягах. Адже середньозважені ставки підросли трошки менше, на 16 та 23 б.п., до 11.96% та 12.28%.

А от валютні інструменти знову не викликали особливого попиту. Кількість заявок була великою, 32 заявки на облігації у доларах США та 17 на облігації у євро, але обсяги -- лише $21.5 млн та 41.8 млн євро відповідно.

Тож загалом ставки за ОВДП на первинному ринку підвищилися, зростання склало 20- 40 б.п. (крім найкоротших термінів обігу), що є досить стриманою реакцією на підняття облікової ставки НБУ на 100 б.п.

Це, вочевидь, тому що ставки за цими паперами переважно були значно вищими за облікову, тобто вони і раніше давали хорошу премію до неї. Але найбільш важливим є те, що таке підвищення створило можливість значно збільшити обсяги залучення на внутрішньому ринку після кількох тижнів із мінімальними запозиченнями, особливо у гривні.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.