Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 29 вересня


29.09.2021 16:43

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 29.09.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

Обсяги залучень зростають

Коментар щодо результатів аукціону

 

Ще трохи підвищивши ставки Міністерство фінансів залучило учора майже 7 млрд грн, але навіть цією сумою задовольнило не весь отриманий попит.

Звичайно, що збільшити залучення без більшого попиту було би неможливим, і учора загалом попит склав понад 7.4 млрд грн, а відхилено було лише невелику його частину – 0.3 млрд. Усе таки не всі рівні ставок у заявках задовольнили емітента, зокрема за дво- та три-річними паперами.

 

 

Найкоротшим випуском учора були 11-місячні ОВДП, за якими попит був майже одностайним, переважно зі ставками 11.5%. Щоправда, невелика частина була за ставкою 11.49%, але вона навіть не вплинула на середньозважену ставку цього розміщення.

Також дуже одностайними були задоволені Мінфіном заявки за трирічними інструментами. Ставка відсікання залишилася на рівні 12.49%, а от середньозважена трошки знизилася, але лише на 2 б.п., до 12.47%.

А от решта облігацій, що розміщувалися учора, отримали вищі ставки.

Зокрема, продовжили зростання ставки як за інструментами з погашенням у листопаді 2022 року, так і роком пізніше. До прикладу, за 14-місячним випуском ставка відсікання піднялася ще на 10 б.п., до 11.6%, а середньозважена – на 11 б.п., до 11.58%. А от за дворічними ОВДП зростання ставок уповільнилося: ставка відсікання підвищилася на 6 б.п., до 11.40%, а середньозважена – на 5 б.п., до 12.39%.

Найбільше зросла ставка за 6-річними облігаціями, але вони минулого разу розміщувалися аж місяць тому і, ймовірно, йшлося про відтермінований попит також. Ставка відсікання за ними зросла одразу на 29 б.п., а середньозважена – на 26 б.п., до 13.04% та 13.01% відповідно.

Таким чином завдяки дорожчому, -- але потужнішому, -- попиту Міністерство фінансів змогло залучити одразу майже 7 млрд грн, що майже утричі більше ніж від розміщення гривневих ОВДП минулого тижня. Але при цьому такий обсяг запозичень дозволив рефінансувати лиш трохи більше половини сьогоднішніх погашень.

Хоча, звичайно ж, загалом чисте гривневе фінансування бюджету з початку року навіть покращилося порівняно з підсумками восьми місяців.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.