Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 2 червня


02.06.2021 17:32

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 2.06.2021 

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Бюджет знову позичає у валюті

Коментар щодо результатів аукціону

 

Напередодні чималої виплати за валютними ОВДП Міністерство фінансів змогло поповнити валютні рахунки та підготуватися до погашення. Та й за гривневими облігаціями залучення залишаються досить стабільними.

 

 

Цього тижня відбуваються найбільші погашення внутрішнього боргу, заплановані на поточний місяць, а саме: 11 млрд гривень та понад 800 млн доларів США. У наступні тижні червня найбільша виплата складе лише 14 млрд у національній валюті, без погашень валютних облігацій аж до останнього тижня липня. Тому в умовах досить хорошого виконання бюджету у травні та після отримання квартальних податків, ключовим мало бути саме поповнення валютних рахунків і зменшення впливу на міжнародні резерви.

І цю задачу наразі можна вважати цілком успішно виконаною, адже розміщаючи облігації з термінами обігу більше року Міністерство фінансів змогло залучити майже $359 млн, тобто більше 43% від валютних виплат за внутрішнім боргом у червні. Тим паче, що у графіку розміщень передбачено пропозицію валютних ОВДП і в наступні два тижні, тому шанси рефінансувати всі $828 млн виплат можуть бути досить високими.

Залучення у валюті вчора відбулися без змін відсоткових ставок, що залишилися на рівні 3.7% та 3.9% за річними та дворічними паперами. При цьому емітент відхилив лише одну заявку на річні інструменти у сумі $0.3 млн, що були заявлені зі ставкою на 5 б.п. вище рівня відсікання.

За гривневими облігаціями попит теж залишається досить одностайним. Лише дві заявки було відхилено учора. Одна з відхилених, на 14-місячні ОВДП на 1 млн грн, була подана теж на 5 б.п. вище ставки відсікання.

А от за найкоротшим, 4-місячним випуском, попиту відхилено трошки більше, але переважно через обмежену пропозицію. Тут теж одна заявка була з вищою ставкою, аж на 50 б.п., та пропозиція, схоже, вичерпалася раніше, ніж вона встигла потрапити до обсягу задоволеного попиту.

У підсумку, за гривневими позиками бюджет отримає трохи більше 6 млрд грн, або майже половину від сьогоднішніх виплат у ринок із урахуванням купонних платежів. Це приблизно на тому ж рівні, що було залучено тижнем раніше, коли погашень не відбувалося. Тож загалом сьогоднішнє погашення можна вважати і рефінансованим.

Звісно, гривневе фінансування могло би бути і кращим, але наразі бюджет не потребує великих коштів і може активізуватися із розміщеннями у національній валюті вже найближчим часом. Наприклад, замінивши піврічні папери із погашенням у грудні на трошки більший термін обігу з погашенням у наступному році та знявши обмеження на обсяг розміщення. Але на даний момент бюджет має достатній обсяг гривневих коштів на ЄКР, що дозволяє розраховуватиcя за старими боргами без впливу на інші бюджетні видатки, і поступово залучати нові позики.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.