Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 30 червня


30.06.2021 11:49

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 30.06.2021

 

 

  Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Попит є, але знову зменшився

Коментар щодо результатів аукціону

 

29 червня Міністерство фінансів змогло залучити всього 2.5 млрд грн, але при цьому розмістило усі сім запропонованих випусків облігацій.

Найбільшим попитом користувалися річні та п’ятирічні ОВДП. При чому останні Мінфін додав уже після того, як анонсував інші шість випусків. Вочевидь дилери побачили потенційний попит і попросили про такий крок. І не прогадали. Так, від річних інструментів було залучено 744 млн грн, а від п’ятирічних – 554 млн.

 

 

А от тримісячні та трирічні папери були найменш затребуваними та принесли бюджету усього лиш 117 та 76 млн грн відповідно.

Решта три випуски розташувалися посередині: півторарічні облігації принесли бюджету 203 млн грн, а шестирічні – 327 млн. І лише дворічні ОВДП були близькими за обсягом до лідерів аукціону із 510 млн грн надходжень.

При цьому Мінфін задовольнив увесь попит на аукціоні і зробив це без змін у ставках відсікання – настільки одностайним був попит. Хоча мінімальні ставки змінилися і за трьома випусками призвели до незначних – на 2 б.п. та 8 б.п. – змін у середньозважених ставках. Проте загалом рівень ставок у задоволених заявках майже не змінився.

У підсумку Мінфін рефінансував лише частину сьогоднішніх погашень, але з урахуванням великих доходів отриманих у п’ятницю, потреби позичати багато і не було. Тому коли курс гривні стабілізується та зменшаться ризики різких коливань (як минулого тижня), ситуація із запозиченнями має покращитися.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.