Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 31 березня


01.04.2021 15:08

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 31.03.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Ставки за ОВДП переважно стабільні

Коментар щодо результатів аукціону

 

На учорашньому аукціоні зниження відсоткових ставок відбулося лише за найкоротшим випуском, де Міністерство фінансів традиційно встановлює обмеження на обсяг розміщення. За рештою випусків облігацій зміни були незначними, якщо взагалі були.

Обмежена пропозиція тримісячних інструментів знову спонукала банки подавати заявки з усе нижчими ставками. І цього разу спрацювала лише найнижча з них, яка опустилася за два тижні на 36 б.п., до 7.98%. На цьому рівні, -- що на 35 б.п. нижче, ніж два тижні тому, -- зафіксувалася і середньозважена ставка.

 

 

З решти гривневих ОВДП, термінами обігу від року до двох, суттєвих змін зазнали тільки ставки за дворічними облігаціями. Тут обидві ставки, -- і відсікання, і середньозважена, -- зросли на 10 б.п., до 11.8%. Ці випуски фактично повернулися на рівень ставок двотижневої давності, відігравши назад аналогічне зниження на минулому аукціоні.

Не змінилися ставки і за валютними інструментами. Річні ОВДП в доларах США були розміщені за ставкою 3.7%, а дворічні у цій же валюті – за ставкою 3.9%.

Якщо оцінювати задоволення попиту, то загалом воно залишилося на високому рівні, майже 90%. Відхилено було заявки лише у розміщенні тримісячних облігацій (через обмеження) і в розміщеннях річних і дворічних випусків ОВДП, по одній невеликій заявці.

В результаті бюджет отримав майже 8.9 млрд грн, з яких 4.5 млрд надійшло у гривні і ще $156 млн -- у валюті. Загалом за місяць у валюті було залучено більше, ніж погашено, і ця різниця майже повністю компенсувала недостатні залучення гривневих коштів. У підсумку це дозволило майже на 100% рефінансувати погашення внутрішнього боргу, здійснені у березні, не підвищувати вартості запозичень і навіть трошки її знизити.

 

     

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
      WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на research@icu.ua.       
--------
УВАГА!  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.