Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 3 листопада


03.11.2021 16:03

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 3.11.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Вартість запозичень продовжує зростати

Коментар щодо результатів аукціону

 

Міністерство фінансів розпочало листопад з непоганим обсягом запозичень, але уникнути підвищення відсоткових ставок не вдалося. Загалом обсяг залучених до бюджету коштів близький до гривневих запозичень минулого аукціону, але з трошки іншою структурою за термінами погашення.

 

 

Якщо минулого тижня тримісячні ОВДП майже не користувалися попитом, то учора найкоротші папери (піврічні) були найбільш затребуваними з усіх запропонованих. Очевидно, що можливий рівень ставки обговорювався заздалегідь, адже всі конкурентні заявки (а це 99% попиту) на цей випуск були подані за єдиним рівнем – 10.5%. А це одразу на цілих 80 б.п. вище ніж за місяць до цього.

Другими за обсягом попиту і залучень були трирічні облігації, але тут попит був більш різноманітним. Заявки надійшли зі ставками від 12.55% до 12.8%, але мінімальна та максимальна ставки давали бюджету невеликі обсяги запозичень. Тож Мінфін вирішив підвищити ставку відсікання на 13 б.п., до 12.7%. Водночас емітент не погодився підвищити ставку ще на 10 б.п. і відхилив дві невеликі заявки на 20 млн грн, які разом склали менше одного відсотка попиту.

Решту ОВДП було розміщено без змін ставок відсікання, тільки за дворічними інструментами середньозважена ставка підтягнулася до рівня відсікання через більшу одностайність у попиті. Хоча і тут не обійшлося без відхилення приблизно п’ятої частини заявок.

Тож загалом інтерес до облігацій внутрішньої державної позики є, і на даний період часу він виглядає таким, що формується вітчизняними інвесторами без активної участі нерезидентів. Учорашній аукціон вчергове засвідчив, що ринок хоче бачити вищі рівні дохідності, особливо розуміючи, що ближче до кінця року бюджет може стикнутися зі зростаючою потребою у коштах.

 

    

 

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг) - taras.kotovych@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор) - alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор) - mykhaylo.demkiv@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик - dmitriy.dyachenko@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів. 
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.