Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку облігацій на 7 квітня


07.04.2021 12:53

Тижневий огляд ринку облігацій від компанії ICU станом на 7.04.2021

 

 

Фокус: Україна
Сегменти: Державні облігації
Аналітики: Тарас Котович

 

 

Підготовки до погашень не вийшло

Коментар щодо результатів аукціону

 

Учора Міністерство фінансів мало можливість підготувати запас коштів для виплат наступного тижня, але змогло залучити лише трохи більше одного мільярда гривень за п’ятьма запропонованими випусками гривневих облігацій.

Загалом сам попит був невеликим, менше 1.4 млрд грн, і майже весь він був задоволений емітентом. Найменші натяки на вищі ставки за тримісячними та півторарічними паперами були безапеляційно відхилені, тож про підвищення ставок наразі не йшлося.

 

 

Більше половини всього попиту аукціону Міністерство отримало за 3-місячними паперами, в обсязі 811 млн грн у 14 заявках. Але встановлене обмеження на обсяг обернулося задоволенням дев’яти заявок з рівнем ставок 7.77%, що на 21 б.п. нижче, ніж тижнем раніше. І це був єдиний випуск ОВДП, за яким відсоткові ставки знизилися.

А от за 11-місячними інструментами середньозважена ставка навіть збільшилася, щоправда усього на 1 б.п., до 10.75%, до того ж рівня, що і ставка відсікання. За цим терміном обігу попит був одностайним і особливого вибору в емітента не було.

Вибір ставки відсікання був за півторарічними ОВДП, де одну із заявок було подано зі ставкою на 20 б.п. вище, але емітент її відхилив.

Тож, враховуючи сьогоднішню виплату кількох сотень мільйонів гривень доходу за ОВДП, Мінфін залучив більш ніж достатньо коштів.

Але наступного тижня -- виплата 13 млрд грн і тому тепер завданням для Мінфіну буде рефінансувати виплати уже на наступному аукціоні, щоб не використовувати бюджетні кошти, отримані з інших джерел. Особливо важливим буде зібрати достатньо попиту напередодні перегляду облікової ставки НБУ.

 

    

 

Додатки: Дохідності, виплати по ОВДП

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------

АНАЛІТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Сергій Ніколайчук - керівник підрозділу макроекономічних досліджень -  sergiy.nikolaychuk@icu.ua
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик (державний борг)  -  taras.kotovych@icu.ua
Дмитро Дяченко - молодший аналітик  -  dmitriy.dyachenko@icu.ua
Олександр Мартиненко - керівник підрозділу аналізу корпорацій (небанківський сектор)  -  alexander.martynenko@icu.ua
Михайло Демків - фінансовий аналітик (банківський сектор)  -  mykhaylo.demkiv@icu.ua

-----------------------------------------------------------------------

бізнес центр "Леонардо", 11-й пов., 
вул. Богдана Хмельницького, 19-21, Київ, 01030 Україна,
тел: +38 044 3777040
       WEB   www.icu.ua

 
ТОВ «ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КАПІТАЛ УКРАЇНА» Ліцензії НКЦПФР на здійснення професійної діяльності на фондовому ринку: дилерська діяльність – AE 263019, брокерська діяльність – AE 263018, депозитарна діяльність депозитарної установи – АЕ 286555, діяльність андерайтера – АЕ 263020.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ / РОЗКРИТТЯ ДОДАТКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Цю аналітичну публікацію підготовлено в ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» суто для інформаційних цілей для своїх клієнтів.
Вона не є інвестиційною порадою або пропозицією продати чи купити будь-який фінансовий інструмент. Тоді як було вжито відповідних заходів, щоб опублікована інформація не була неправдивою чи вводила в оману, ТОВ «Інвестиційний капітал Україна» не робить заяв, що вона є повною і точною. Інформація, що міститься в цій публікації, може бути змінена без жодних попереджень. Захист авторських прав та права на базу даних присутні в цій публікації, і її не може відтворити, поширити або опублікувати будь-яка особа для будь-яких цілей без попередньої згоди ТОВ «Інвестиційний капітал Україна». Усі права захищено.
Будь-які інвестиції, згадані тут, можуть включати значний ризик, не обов’язково у всіх юрисдикціях, можуть бути неліквідними й не можуть бути прийнятними для всіх інвесторів. Вартість або дохід згаданих тут інвестицій можуть змінюватися або залежати від обмінного курсу. Історичні дані не можуть бути підставою для майбутніх результатів. Інвестори мають робити власні дослідження та приймати рішення, не покладаючися на цю публікацію. Лише інвестори зі значними знаннями й досвідом у фінансових питаннях, які спроможні оцінити переваги та ризики, мають розглядати інвестиції в будь-якого емітента або ринок, а інші особи не повинні робити жодних дій на підставі цієї публікації.
Будь ласка, надсилайте запит про додаткову інформацію із цього звіту на
 research@icu.ua.       
--------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Облігації |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.