Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Економічні настрої українців покращились


14.02.2019 18:06

Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, що розраховує Держстат, у першому кварталі 2019 року становить 106,3% порівняно з 104% і 106,1% відповідно в четвертому і першому кварталах 2018 року.

Згідно з даними Держстату, зафіксовано поліпшення двох із чотирьох індикаторів ділової впевненості - компонентів ІЕН: у переробній промисловості (з -4,3% у четвертому кварталі 2018 року до -3,2%) і в будівництві (з -17,3% до -12,5%), а також індикатора споживчої впевненості (з -30,6% до -25,7%).

У сфері послуг ситуація не змінилася (-3%), тоді як у роздрібній торгівлі вона помітно погіршилася (з 14,3% до 3,0%).

Держстат нагадує, що рекордно високого рівня (109,2%) ІЕН досяг у третьому кварталі 2018 року, а рекордно низьким (77,4%) був у першому кварталі 2017 року, коли вперше було розпочато розрахунок цього показника.

Відомство зазначає, що індикатор розраховано відповідно до Методики розрахунку індикаторів ділових очікувань у відповідності до вимог розширеного Спеціального стандарту поширення даних Міжнародного валютного фонду, оновленої Держстатом у грудні 2017 року.

Індикатори ділової впевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень і запасів готової продукції, змін обсягів продажів за останні три місяці, прогнозу зміни обсягів виробництва/продажу і кількості співробітників протягом наступних трьох місяців.

Індикатор споживчої впевненості Держстат розраховує з використанням даних такого дослідження компанії Gfk Ukraine.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової впевненості в промисловості - 40%, за яким слідує сфера послуг - 30%, будівництво з роздрібною торгівлею - по 5%. Вага споживчих настроїв становить 20%.

Держстат ретроспективно переглядає показник ІЕН. Зокрема, оперативно для першого кварталу минулого року він оцінював його в 110,1%, а для четвертого кварталу - в 104,1%, проте потім переглянув у бік пониження.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | ІЕН | економіка | бізнес | настрої |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.