Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Єврокомісія офіційно запрошує Україну до «митного безвізу»


07.07.2022 18:12

Генеральний директорат з питань оподаткування та Митного союзу Європейської комісії (DG TAXUD) ухвалив рішення запросити Україну приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами («митний безвіз»).

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Після приєднання України до Конвенцій український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями під час експорту та транзиту товарів до країн Європи.

Зокрема, запроваджується одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (членами ЄС, Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).

Авторизовані підприємства зможуть відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали.

Українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах.

Очікується, що розпочати міжнародне застосування NCTS Україна зможе вже наприкінці 2022 року. Для цього Верховна Рада має ухвалити законопроєкт №7420 і законопроєкти про приєднання до двох конвенцій та завершити всі відповідні міжнародні процедури.

У Мінфіні нагадують, що транзитні спрощення на національному рівні діють в Україні з березня минулого року.

«Мета – перетворити українську митницю на максимально зручний сервіс для нашого бізнесу. І NСTS дозволить зробити це, прискоривши проходження товарів через кордон. Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS – це важливий крок майбутнього членства України в ЄС», – прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.

Україна розпочала застосування технології NCTS з листопада 2020 року – спочатку у пілотному режимі, а з 17 березня 2021 року розпочато етап національного застосування NCTS. Для переходу до міжнародного застосування NCTS Україна мала отримати запрошення, після чого приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

Станом на липень 2022 року в системі вже зареєстровано понад 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано понад 5500 декларацій, 13 компаніям надано статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Понад рік працює служба підтримки з питань NCTS.

Нагадаємо, наприкінці червня генеральний директорат з питань оподаткування й митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD) розпочав роботу над фінальною оцінкою готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

 

Джерело: вебсайт Міністерства фінансів України, FinClub.net


Теги: | митниця | безвізовий режим | ЄС | ЄК |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.