Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Глава МВФ назвала головну загрозу для світової економіки


11.06.2019 16:16

Торгові конфлікти між країнами є головною загрозою для світового економічного зростання.

Таку заяву зробила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард післязустрічі міністрів фінансів і глав центробанків країн G20 у Фукуоці, Японія, 9 червня.

Як зазначила Лагард, сьогодні світова економіка демонструє попередні ознаки стабілізації і прогнозується посилення росту. Однак на цьому шляху існують і ризики.

"Основна загроза пов'язана із збереженням торгової напруженості", - заявила Лагард.

За оцінками МВФ, взаємні тарифи США і Китаю можуть знизити рівень світового ВВП на 0,5 в.п. у 2020 році, або приблизно на 455 млрд доларів.

Другий ризик полягає в тому, що при дуже низьких процентних ставках рівні боргу ростуть у багатьох країнах з розвиненою економікою, а ринки, що розвиваються, залишаються вразливими для різкої зміни умов на фінансових ринках, зазначила глава МВФ.

Лагард підкреслила, що першочерговим завданням має стати зняття торгової напруженості. На її думку, для політиків це був би найкращий спосіб надати своїй економіці більше впевненості й допомогти, а не перешкоджати глобальному зростанню.

Нагадаємо, у квітні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки до 3,3% в 2019 році.

 

Джерело: РБК-Україна


Теги: | МВФ | економіка |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.