Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

НКЦПФР попереджає про ризики інвестування в LBLV connecting traders


13.08.2019 12:11

НКЦПФР просить громадян бути обачними та уникати інвестиції в сумнівні фінансові проекти («скам-проекти»*), які обіцяють швидкий і нібито гарантований дохід. Інвестиції довірливих інвесторів в такі проекти найчастіше призводять до часткової або повної втрати грошей.

За наявною в Комісії інформацією, наразі активізувався подібний скам проект LBLVconnectingtraders(lblv.com). Його представники діють за стандартною для подібних проектів схемою, а саме роблять нав’язливі дзвінки потенційним інвесторам із пропозиціями отримувати пасивний дохід у вигляді 15-20% щомісячно від інвестицій на фінансових ринках. Компанія пропонує зареєструватися на їх платформі, яка нібито надає доступ до світових фінансових ринків. Однією з умовою реєстрації є розкриття персональних даних, зокрема, інформації про банківські картки, що відкриває доступ шахраям до рахунків потенційних інвесторів.

У зв’язку з недосконалістю чинного законодавства, організатори та учасники таких шахрайських проектів зазвичай уникають будь-якої відповідальності в Україні. Державні органи мають дуже обмеженні можливості щодо запобігання та протидії таким проявам, зокрема регулювання з боку фінансового регулятора відсутнє. Правоохоронні органи України мають низький відсоток виявлення подібних правопорушень. Одна з причин – подібні компанії, як правило, зареєстровані в інших країнах, а через відсутність взаємодії з відповідними фінансовими та правоохоронними органами цих держав, можливості ідентифікації цих осіб та повернення грошей у нас відсутні.

Активність сумнівних фінансових проектів з пропозицією отримання швидкого доходу є наслідком дефіциту фінансових інструментів в Україні, відсутності можливості у громадян в законний спосіб напряму інвестувати у фінансові інструменти в інших країнах, а також низької фінансової грамотності населення. Нагадаємо, Україна зараз посідає 117 з 140 сходинок за рівнем розвитку фінансової системи у рейтингу The Global Competitiveness Report 2018, та останнє місце за індексом фінансової грамотності серед країн-членів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Законодавчі зміни, які дозволять забезпечити можливості захисту споживачів фінансових послуг та відповідальність на ринку відповідно до європейських стандартів будуть внесені на розгляд Верховної Ради 9-ого скликання.

З метою захисту громадян – споживачів фінансових послуг НКЦПФР підготувала рекомендації «10 ознак фіктивності інвестиційного проекту», які оприлюднені за посиланням.

* До скам-проектів Комісія відносить інвестиції в квазі ринок Форекс та проекти, які пропонують послуги з інвестування, але мають на меті лише незаконне заволодіння коштами інвесторів.

 

Джерело: веб-сайт НКЦПФР


Теги: | LBLV connecting traders | шахрай | скам | інвестиції |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.