Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

НКЦПФР роз’яснила порядок розкриття інформації відповідно до МСФЗ


13.02.2012 09:18

НКЦПФР (Національно комісія з цінних паперів та фондового ринку) затвердила роз’яснення «Про порядок застосування частини шостої статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо розкриття інформації відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ)». Так, 9 лютого, на черговому засіданні регулятора було прийнято відповідне рішення, що покликано пояснити учасникам ринку умови подання звітності.

Зокрема, у роз’ясненні НКЦПФР йдеться про те, що публічні акціонерні товариства можуть не подавати звітність відповідно до МСФЗ за минулий рік. Такі товариства повинні будуть подавати інформацію про свою діяльність згідно з нормами міжнародних стандартів починаючи з 2012 року. Проте, ті публічні акціонерні товариства, що відповідно до законодавства надають проміжну фінансову звітність за І квартал поточного року, вже повинні подавати її у відповідності до МСФЗ. Загалом, професійні учасники фондового ринку, окрім тих, що є ПАТ, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність, а також розкривають інформацію про свою діяльність за міжнародними стандартами, починаючи з 1 січня 2013 року.

«МСФЗ на сьогодні є одним із необхідних та найбільш оптимальних інструментів для підвищення прозорості та зрозумілості інформації про підприємство, в першу чергу, для інвесторів: ті підприємства, які складають свою звітність згідно о МСФЗ, мають більше можливостей залучити додатковий капітал. В той же час, за Законом «Про цінні папери та фондовий ринок», що, зокрема, регламентує використання МСФЗ, перехід до нових стандартів звітності для підприємств відбуватиметься поступово. Таким чином, всі учасники ринку зможуть легко адаптуватись до своєчасних та необхідних вимог», - стверджує Максим Лібанов, директор департаменту аналізу та стратегії і розвитку законодавства НКЦПФР.

 


Контакти:
Прес-секретар Комісії
Юлія Жулій
тел. (044) 254 25 53


Теги: | розкриття інформації | НКЦПФР | МСФЗ | діяльність регулятора |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.