Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Президент підписав закон про фінансові ринки


13.08.2020 17:25

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і введення нових фінансових інструментів" (законопроект №2284).

Відповідна інформація опублікована на сайті Верховної Ради, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, Україна взяла на себе зобов'язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом з поточної програми stand by. Рада остаточно ухвалила його 19 червня, а спікер підписав 27 липня.

Закон, який є оновленим законопроектом №9035 "Про деривативи і фінансові ринки" минулого скликання парламенту, імплементує обов'язкові в ЄС вимоги актів MiFID II, MIFIR, EMIR. У частині фінансової інфраструктури документ передбачає введення інституту оператора регульованого ринку для забезпечення централізованого укладення і виконання угод, створення торговельного репозиторія (бази даних) для повноцінного функціонування ринків деривативів і впровадження центрального контрагента для зняття ризиків невиконання угод і розрахунку по них.

Документ також передбачає впровадження диференційованого підходу до ліцензування фінансових посередників, відповідно до якого менша відповідальність передбачає менші вимоги.

У частині фінансових інструментів заплановані введення деривативних контрактів, депозитних сертифікатів банків і випуск за новою процедурою більш захищених корпоративних облігацій. Крім того, законопроект передбачає введення загальних правил випуску похідних цінних паперів, регламентує ліквідаційний неттинг.

У цілому закон почне діяти з 1 липня 2021 року, проте окремі пункти - з моменту опублікування, а ще кілька - з 1 січня 2022 року. Зокрема, саме до цього терміну Нацбанк повинен передати муніципальні облігації на обслуговування зі свого депозитарію в Національний депозитарій України.

 

Джерело : Інтерфакс-Україна


Теги: | інвестиції | деривативи | МВФ |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.