Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Руслан Магомедов на Ukrainian Energy Forum: Нові ринки – нові можливості


16.07.2021 18:06

Руслан Магомедов, голова НКЦПФР, і Арсен Ільін, член Комісії, окреслили аспекти регулювання енергетичного ринку Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Про це комісіонери говорили з колегами і учасниками ринку на Українському енергетичному форумі.

«НКЦПФР стає одним із регуляторів вкрай важливого для нашої держави ринку – енергетичного. Змінюється законодавство, наш ринок і європейський синхронізуються, синхронізуються і вимоги до учасників ринку. Тому ми разом з колегами з  регулятору енергетичного ринку - НКРЕКП – маємо знайти оптимальну модель взаємодії. Ця взаємодія має бути про партнерство і сильні сторони, надбання кожного з нас. І найголовніше – про переваги для ринку і споживачів – впевненість в справедливості ціни, комфортні процеси купівлі, оплати і постачання електроенергії», - зауважив очільник Комісії.

Нагадаємо, що мета адаптації вітчизняного енергетичного законодавства до вимог Регламенту ЄС щодо цілісності та прозорості оптового енергетичного ринку (REMIT) - побудова ефективної системи контролю та нагляду, а також забезпечення справедливого ціноутворення на енергетичні продукти. Один із перших кроків на шляху імплементації положень  REMIT стало включення до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який  набув чинності 1 липня 2021 року,  визначення терміну «оптовий енергетичний продукт». Таким чином, Комісія приєдналась до регулювання енергетичної галузі.

«Енергетичний ринок як товарний є для нас новим сегментом, тому, звісно, ми розпочнемо із законодавчого врегулювання основних питань. Серед них - встановлення заборони та відповідальності за вчинення інсайдерських правочинів та маніпулювання на оптових енергетичних ринках. Окрім того, зосередимось на створенні та функціонуванні системи консолідації інформації про вчинення трансакцій на енергетичних ринках, а також передбаченні механізмів протидії зловживанням, зокрема, шляхом налагодження механізмів взаємодії між регуляторами фінансового ринку та енергетичного», - розповів Арсен Ільін, комісіонер.

За словами пана Магомедова, НКЦПФР має чітке бачення руху, план дій і вже стає до роботи.

«Очікуємо, що все це матиме позитивний вплив на покращення ефективності державного регулювання, зокрема контролю та нагляду за діяльністю як на енергетичному, так і на фінансовому ринках. Нові ринки – це нові можливості – для їхніх учасників і держави. Можливості для розвитку і поступу», - підсумував він.

 

Джерело: вебсайт НКЦПФР


Теги: | Руслан Магомедов | НКЦПФР | Арсен Ільін | НКРЕКП | енергетика |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.