Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Україна піднялась на 7 пунктів в рейтингу Doing Business-2020


25.10.2019 12:34

Україна одразу на 7 пунктів покращила свою позицію у рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020, який щорічно оприлюднює Світовий банк, і посіла 64-ту сходинку зі 190 країн.

«Підвищення рейтингу України в Doing Business-2020 одразу на 7 позицій – це результат, який говорить сам за себе. Це позитивний сигнал для українських підприємців та «зелене світло» для іноземних інвесторів. Однак це лише початок, і ми продовжуємо роботу у цьому напрямку: три дні тому запрацював Кодекс про банкрутство, кілька тижнів тому – закон про стимулювання інвестиційної діяльності, активізуємо процеси дерегуляції», – прокоментував результати рейтингу прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Варто зазначити, що нинішній звіт Doing Business враховує реформи, проведені з травня 2018 року по травень 2019 року. Уряд Олексія Гончарука було сформовано 29 серпня 2019 року. Його попередник - Володимир Гройсман.

Згідно з даними звіту Світового банку цьогоріч Україна покращила свої показники за 6 з 10 індикаторів, які враховуються фахівцями Світового банку при складанні рейтингу.

Найбільший прогрес Україна продемонструвала за компонентою «Захист міноритарних акціонерів» +27 пунктів завдяки відкриттю інформації про кінцевих вигодонабувачів та компонентою «Отримання дозволу на будівництво» +10 пунктів за рахунок усунення вимог до найму незалежного проектанта та інженера технагляду та запровадження подання повідомлень онлайн, а також зменшила вартість  дозволів на будівництво в межах Києва.

Крім того, на підвищення позиції в рейтингу вплинули позитивні зміни за такими компонентами:

«Підключення до електромереж»: спрощення підключення до електромереж та впорядкування технічних умов, а також впровадження географічної інформаційної системи. Україна також покращила надійність електропостачання, запровадивши механізм компенсації відключення;

«Міжнародна торгівля»: спрощення вимог до сертифікації окремих промислових товарів;

«Реєстрація майна»: підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами та спрощення реєстрації майна;

«Доступ до кредитів»: покращення за рахунок покращення доступу до кредитної інформації через створення нового Національного реєстру кредитів у Національному банку України.

---

За даними звіту Світового банку цьогоріч, і уже традиційно, рейтинг очолила Нова Зеландія. Другу позицію зайняв Сінгапур, на третьому рядку - Гонконг, на четвертій розташувалася Данія, на п'ятому - Південна Корея.

З пострадянських країн найкраще з веденням бізнесу справи йдуть у Грузії - вона на сьомому місці. Далі йдуть Литва (11), Естонія (18), Латвія (19), Казахстан (25), Росія (28), Азербайджан (34), Вірменія (47), Молдова (48), Білорусь (49).

Нагадаємо, в рейтингу Doing Business-2019 Україна зайняла 71 місце. Всього за 2014-2018 роки Україна піднялася в рейтингу на 24 позиції.

У світовому рейтингу конкурентоспроможності за версією WEF в 2019 році Україна зайняла 85 місце зі 141, втративши дві позиції в порівнянні з 83 місцем у 2018 році.

Довідково

Рейтинг Doing Business – це щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який укладається Світовим банком. Звіт Doing Business складається за підсумками комплексного дослідження стану реформ в кожній країні за 10 ключовими індикаторами, які використовуються для аналізу економічних результатів та виявлення успішних реформ та оцінки їхньої ефективності. Індекс легкості ведення бізнесу Doing Business є важливим маркером для інвесторів при прийнятті рішення про інвестиції в ту чи іншу країну світу.

 

Джерела: Урядовий портал,  Фінансовий клуб


Теги: | інвестиції | економіка | бізнес | інвестклімат | Doing Business |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.