Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

В Україні хочуть збільшити повноваження бізнес-омбудсмена


11.06.2020 18:26

Верховна Рада зареєструвала новий законопроєкт про Установу бізнес-омбудсмена, що закріплює її на законодавчому рівні.

Про це йдеться в проєкті закону №3607 на сайті Верховної Ради, передає Фінансовий клуб.

Авторами законопроєкту виступили загалом 39 народних депутатів.

Законопроєкт розширює можливості бізнес-омбудсмена для захисту бізнесу, визначає більш чіткий порядок розгляду скарг, закріплює незалежний статус Установи бізнес-омбудсмена як неурядової неприбуткової організації на відміну від нинішнього статусу дорадчого органу при Кабінеті міністрів.

3 грудня 2014 року Кабінет міністрів створив раду бізнес-омбудсмена. Наразі Рада бізнес-омбудсмена – інституція, що допомагає бізнесу в досудовому порядку врегулювати неправомірні дії контролюючих органів. За 5 років роботи РБО розглянула понад 7 тис. скарг і допомогла повернути 18 млрд грн українським підприємствам. Переважна частина скаржників – малий та середній бізнес (72%).

«Стара редакція втратила актуальність, але не втратила актуальності діяльність бізнес-омбудсмена в Україні. Нова редакція законопроєкту враховує недоліки попередньої версії і відповідає сьогоднішнім реаліям. Законодавче врегулювання статусу бізнес-омбудсмена сприятиме кращому захисту українського бізнесу», – зазначив один з авторів Дмитро Кисилевський.

Нова редакція законопроєкту передбачає:

1. Зміну статусу інституції на неурядову неприбуткову організацію.

2. Можливість створення регіональних представництв.

3. Надання права на зустрічі з усіма держслужбовцями, включно з прем'єр-міністром, у пріоритетному порядку, можливість відвідування засідань уряду та парламенту.

4.Систематизацію критеріїв подачі та відхилення скарг, чіткий порядок розгляду скарг.

5. Встановлення обов’язку співпраці з бізнес-омбудсменом органам, які не входять до складу Кабміну.

6. Розширення відповідальності чиновників щодо незаконної відмови своєчасного надання точної інформації за запитом Установи бізнес-омбудсмена

7. Визначення механізму формування наглядової ради, критеріїв входу та можливість добровільного виходу бізнес-асоціацій зі складу Наглядової ради.

«Прийняття закону «Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні» стане хорошим сигналом для українських та міжнародних інвесторів, підкреслить, що Україна керується принципами верховенства права та використовує всі інструменти для захисту інтересів бізнесу від можливих неправомірних дій держорганів», - зазначив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчіцький.

Марчін Свенчицький - польський політик і економіст, ексміністр зовнішньоекономічних зв'язків і заступник міністра економіки, а також ексмер Варшави.

Останні 8 років був депутатом польського сейму, де обіймав посаду заступника голови української парламентської групи. Консультував український уряд щодо реформи децентралізації в 2014-2015 роках і був керівником проекту ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» в Києві в 2007-2011 рр.

 

Джерело: Фінансовий клуб


Теги: | бізнес | омбудсмен | Марчін Свєнчіцкі |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.