Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Зволікання з реформами спричинить натягнутість відносин України з МВФ, - Oxford Eсonomics


22.09.2020 17:24

Зволікання з проведенням реформ в Україні може призвести до натягнутих відносин між Україною та Міжнародним валютним фондом (МВФ), зазначають аналітики Oxford Eсonomics у матеріалах вересневого звіту.

"МВФ отримав запевнення в незалежності НБУ, що дало змогу суттєво збільшити соціальні витрати в 2020-2021 рр., виходячи з песимістичних прогнозів зростання і поліпшення стягнення податків. Але втрата імпульсу до реформ після нещодавніх перестановок у Кабінеті міністрів і НБУ може все-таки напружити відносини з МВФ під час поточної резервної програми і викликає сумніви в здатності уряду проводити подальші структурні реформи або заходи для боротьби з корупцією", - йдеться в матеріалах Oxford Eсonomics, що є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Згідно з ними, Oxford Eсonomics зберігає очікування падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році на 5,2% з подальшим поверненням до зростання на 3,6% у 2021-му.

При цьому аналітики погіршили очікування середньорічного курсу гривні в 2021 році до 28,4 грн/$ порівняно з 27,4 грн/$ у травневому прогнозі, проте середньорічний курс цього року, як і раніше, очікують на рівні 27 грн/$.

"Інфляція може різко зрости на початку 2021 року, оскільки попит відновиться раніше, ніж виробництво, і компанії зазнають додаткових витрат через обіцяне підвищення мінімальної зарплати", - зазначено в матеріалах.

На думку аналітиків, невизначеність подальших економічних перспектив підсилює відновлення зростання захворюваності на COVID-19, а також відсутність прогресу у відновленні миру на Донбасі.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна


Теги: | МВФ | реформи | корупція | НБУ |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.