Ми робимо
інформацію доступною
Оновлений сервіс формування звітності SMIDA XML Reports

Огляд ринку акцій станом на 5 листопада 2021 року


05.11.2021 16:34

Огляд ринку акцій від компанії КІНТО станом на  5.11.2021

 

 

Основними новинами для українських учасників фінансового ринку за минулі сім днів стали квартальна корпоративна звітність та рішення ФРС США. По першій причині відбувся значний ціновий рух на фондових ринках після цих публікацій, окремо цін акцій українських пайових паперів, окремо, фондових індексів США, а для когось з українських учасників, можливо також важливий рух цін акцій окремих найбільших світових корпорацій. Важливим для фінансових ринків є також черговий місячний звіт по праці в США, який буде опублікований у цю п’ятницю.

Також на днях голова ФДМУ заявив про те, що державна установа бачить продаж об’єднаної з шахтами компанії «Центренерго» в липні 2022 і взагалі не приватизацію державного пакета акцій «Укренергомашин» («Турбоатому»). Останнє рішення – в світлі анонсованих на майбутнє великих контрактів «Укренергомашин».

За минулі дні були опубліковані квартальні звіти практично всіх основних місцевих емітентів: «Укрнафти», Райффайзен Банк, Крюківського вагонобудівного заводу, «Турбоатому», «Донбасенерго» та «Мотор Січі». Згадаємо, що тижнем раніше була опублікована звітність «Центренерго», яка детально коментувалась в нашому попередньому огляді.

В цьому огляді в блоці новин наводиться аналіз фінансових результатів цих підприємств.

Якщо ж коротко, то звітність «Укрнафти» була дуже сильною, можливо суттєво сильнішою за очікування ринку. І ця обставина разом з новиною про поділ активів компанії «підкинули» ціну акцій «Укрнафти» сильно уверх, що стало основним чинником зростання індексу Української біржі в останні дні.

Так, до хорошої звітності «Укрнафти» додалась важлива інформація про нові збори акціонерів компанії і розгляд ними питань поділу активів «Укрнафти» між НАК «Нафтогаз» і групою «Приват». Слід осмислити наслідки цієї угоди для міноритарних акціонерів не групи «Приват» також і в світлі питання якості корпоративного управління підприємств групи «Приват» та трансфертного ціноутворення в групі.

Та це не єдина новина для акціонерів «Укрнафти». Разом з поділом активів слід додати можливе скоре повернення НАК «Нафтогаз» «Укрнафті» 700 млн. куб метрів газу на 22 мільярди гривень, якщо брати сьогоднішню нереальну ціну та на порядку 6 мільярди гривень, якщо дивитись на ціну на газ більш приземлено.

Ну і якщо вже до слова, то варто також тримати в умі прогнози цін на нафту. Новий прогноз Bank of America нафтових цін - $120 за барель Brent в середині наступного року. Хоча цей прогноз - скоріше виключення, як кажуть outlier. Інші – куди скромніші, в тому числі є і з нижчими, ніж зараз цінами нафти. Консенсусний прогноз зараз щось близько 74 доларів США за барель Brent в середньому в 2022 році – помітно нижче поточних цін при цінах на початок року трохи вище 80 доларів за барель.

Квартальна звітність Райффайзен Банку за минулий квартал також є дуже сильною, але доволі очікуваною. Є зростання прибутків, можливо дещо більше за попередньо очікуване. Але нічого несподіваного.

«Донбасенерго» на відміну від «Центренерго» в минулому кварталі отримав значні збитки і цим поглибив негативний результат першого півріччя поточного року.

«Турбоатом» мав мінімальний чистий прибуток в минулому кварталі. В сумі за 9 місяців - також дуже слабкий плюс. Всі фінансові показники в 3-ому кварталі 2021 близькі до показників попередніх кварталів. Основна ж інтрига - як виглядає звітність «Турбоатома» разом «Електроважмашем» - поки не зрозуміло. Звітність тепер уже формально «Укренергомашин» станом на 30.09.2021 поки показники важмашу ніяк не враховує.

Фінансова звітність «Мотор Січі» за 9 місяців добре позитивна і по прибуткам дуже близька до позитивної звітності за аналогічний період минулого року, але, що позитивно, за 9 місяців 2021 з на чверть більшим доходом.

Квартальна звітність КВБЗ очікувано слабка зі збитками через вимушено малі обсяги виробництва та продажів.

З практичної точки зору по КВБЗ можна задуматись над тим, чи придбавати ці папери при поточній ціні, при поточних фінансових показниках в розрахунку на їх значне покращення 1) за рахунок угоди по придбанню 100 пасажирських вагонів цього наступного року (20+80) та імовірно 2022-2023 (ще 20+80), 2) значного, але поступового зростання кількості списаних вантажних вагонів і виробництво їм на заміну нових. Та чи не за дорого для міноритарних акціонерів при поточних цінах цих акцій у 21 гривні за штуку?

Та більш важливим, якщо говорити про практичну точку зору, для українських учасників фінансового ринку і набагато більшого їх числа є, наприклад (це лише один з прогнозів) здавалось би для них «абстрактний» свіжий макроекономічний прогноз відомої Oxford Economics. Тут, до речі і мова про суми на два порядки вищі.

Новина цікава тим, що аналітики озвучили очікуваний середньорічний курс гривні у 2021 році на рівні 27,3 грн/$, 2022 — 28,7 грн/$, 2023 — 29,4 грн/$. Для підтвердження цього можна подивитись на інший прогноз. Дефіцит поточного рахунку Oxford Economics оцінює цього року на рівні 0,7% ВВП з наступним поглибленням у наступні роки: до 2,8% ВВП – у 2022 році та 2,5% ВВП – у 2023 році.

Це означає (стає зрозуміло після нескладних розрахунків), що Oxford Economics очікує курс гривні 27,0 в кінці цього року та близько 29,0 в квітні 2022. А це 10% ослаблення гривні від поточного рівня до долара за півроку.

На практиці це може означати, що зараз краще конвертувати гривні в долар і купити доларові ОВДП. Дохідність цієї операції 10%: 9,5%-10% (курс) + 1-1,5% (ОВДП в доларах за півроку) – 1% на спреді (купівля – продаж долара за гривню). А інвестування в найбільш дохідні ОВДП в гривні за півроку – це десь 6,5%.

Це, звичайно, якщо вірити в подібні прогнози, хоча «по любому» в них немало сенсу.

Однак слід зазначити і це важливо для прийняття рішення, що в новому інфляційному звіті Національний банк України прогнозує подальше укріплення РЕОК гривні. Сторонньому невідомо, наскільки це трансформується в зміну власне пари гривня долар з урахуванням інших валют та інфляції. Однак, це може означати і інший погляд НБУ на динаміку національної валюти в сторону її укріплення.

Такий погляд НБУ десь відповідає серпневому прогнозу міжнародного рейтингового агентства Fitch по курсу гривні, як і даним з жовтневої бази даних МВФ, з середньорічним курсом 27,5 гривні за долар США в 2022. А такий прогноз значно зменшує ступінь просадки курсу гривні до кінця квітня-початку травня 2022 і може означати, що інвестиції в найдовші гривневі боргові папери матимуть таку ж доходність, як і при переході з гривні в долар США і інвестування в доларові ОВДП з переходом назад.

Ну і тут, зрозуміло чому варто звернути увагу на зростання дохідності піврічних гривневих ОВДП на останніх первинних аукціонах Мінфіну цього вівторка на 0,77% до 10,5%. Чи не потенційне, але дуже імовірне зменшення курсу гривні приймається тут до уваги. Або ж його ризик.

Саме для того, щоб відслідковувати ці моменти і примати правильні інвестиційні рішення існують наші огляди.

Хороша звітність корпорацій США в останні тижні дні була в повній мірі використана для гри на «підвищення». В минулі дні американські фондові індекси продовжили своє потужне зростання до нових історичних максимумів.

В середу було довгоочікуване, але дуже важливе для фінансових ринків (та й не тільки) рішення ФРС США почати скорочувати викупи боргових паперів з темпом скорочення 15 мільярдів доларів на місяць, так щоб згорнути програму викупів до середини 2022 року. Проте, навіть припинення скорочення викупів автоматично ще не означає ріст процентних ставок ФРС.

Рішення було очікуваним і тому не вплинуло у середу на ріст всіх основних фондових індексів США до нових історичних максимумів навіть після його оголошення.

На цю тему варто також поглянути на свіжий погляд голови відділу стратегії акцій банку Wells Fargo, точніше його інвестиційної «дочки» Wells Fargo Securities Кріса Харві. До кінця 2021 року індекс S&P 500 підніметься до 4825 пунктів (+3,5% від поточного рівня), а 2022 року перейде до падіння протягом 3-6 місяців на 10% з мінімумом влітку, щоб потім до кінця 2020 року знову піднятись до рівня 4715 пунктів (+1% від поточного рівня), попередив Кріса Харві.

Однак, не слід забувати, що це лише один з численних (не менш 20) і доволі різних прогнозів провідних стратегів по акціям Уолл-Стріт. На додачу слід сказати, що стратеги історично не сильні в прогнозуванні значень індексу S&P 500.

Прогнозна динаміка фондових індексів США також дуже важлива і для побудови очікувань по індексу Української біржі і по очікуванням зміни дохідності єврооблігацій.

Про все згадане вище та багато суттєвого іншого в огляді фінансових ринку та блоці новин, який йде після огляду фінансових ринків.

 

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Спершу огляд динаміки ринку місцевих акцій за минулий тиждень.

Результати торгів акціями в Україні на минулому тижні, закінчуючи цим понеділком, за період з 26.10.2021 по 01.11.2021 включно, відображені на Рис. 1-5. На рисунках є динаміка цін окремих «індексних» пайових паперів, МХП і Кернела, як і обсяги торгів на Українській біржі.

Найбільш важливим в минулі дні в цьому сегменті фінансового ринку, що варто відзначити, є вже згаданий в резюме дуже значний ріст ціни «Укрнафти» (+29%). Причини цього також вже згадувались вище.

 

 

 

 

 

 

Ринок облігацій України та світу.

Ціни українських державних євробондів в останній тиждень знизились, і відповідно їх дохідності підросли, Рис. 6.

Поки не зрозуміло, це ринкові коливання, чи вплив зміни політики ФРС і початку згортання програми підтримки економіки США через викуп американським центробанком боргових паперів з ринку.

Дохідності державних облігацій США коливаючись останній тиждень утримались приблизно на тих самих рівнях, де були сім днів назад, незначно підросли. Дохідність 10-и річних державних облігацій США зараз складає 1,575% Рис. 7.

Однак, дуже імовірно, що після паузи ріст дохідності державних облігацій США продовжиться до кінця року і далі. І це зростання дохідності боргових інструментів США буде впливати на всі фінансові активи та на ринок валюти. Більшість аналітиків очікує зростання дохідності 10-и річних державних облігацій США до рівня 1,8% до кінця цього року.

На вторинному ринку ОВДП поки без значних змін. Можливо, можна говорити про те, що незначно виросли дохідності продажу на дальньому кінці кривої.

Міністерство фінансів 2 листопада розмістило ОВДП на 6,7 млрд гривень.

На аукціонах ОВДП Міністерство фінансів запропонувало інвесторам шість випусків цінних паперів у національній валюті.

Середньозважена прибутковість 6-місячних ОВДП становила 10,50%, 1-річних – 11,50%, 1,5-річних – 11,57%, 2-річних – 12,47%, 3-річних – 12,70%, а 5-річних – 12,75%.

Найбільший попит було зосереджено на 6-місячних та 3-річних інструментах, яких було продано відповідно на 2,8 та 2,4 мільярдів гривень (42% та 35% суми залучених коштів).

Цього було досягнуто за рахунок росту дохідності саме цих випусків порівняно з попередніми аукціонами, відповідно на 0,77% та 0,21%. Хоча, якщо взяти не лінійну, а більш складну інтерполяцію точок на кривій дохідності, значення 0,77% має бути значно зменшено по точкам побудованим на підставі самих недавніх попередніх аукціонів.

Позаминулого тижня було погашено валютних ОВДП на суму 661 млн доларів США, а середи на попередньому тижні боргових державних паперів України в гривні на 11 мільярдів гривень. Аналітики були переконані, що не вдасться рефінансувати усі ці погашення. Через кілька днів побачимо чи це так.

Якщо говорити про обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП, то вони з першого жовтня, свого локального максимуму, зменшились на 4,1 млрд. грн. до 94,3 млрд. Однак ці дані не враховують розміщень цього вівторка.

 

 

Посилання: https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33

 

 

 

Валютний ринок

Укріплення гривні по відношенню до основних твердих валют у минулі 7 календарних днів зупинялось, але потім відновлювалось, Рис 12.

На минулому тижні Нацбанк вперше з вересня продавав пару днів валюту, можливо з тим щоб задовольнити попит нерезидентів, які після великих погашень гривневих ОВДП минулого тижня придбавали валюту для інвестування вже за межами України.

Після цього гривня продовжила укріплення. Але з кінця року, коли закінчиться продаж кукурудзи та іншого за великими цінами і напередодні посівної гривню з великою імовірністю очікує помітне чи значне ослаблення. Питання лише наскільки.

З жалем доводиться констатувати, що укріплення гривні відбувається також і внаслідок недостатньої закупівлі газу та вугілля, що є певною загрозою для енергетичної безпеки та незалежності країни.

З точки зору фундаментальних чинників варто звернути увагу на графік РЕОК гривні, Рис. 13. Хоча торгівельні умови для української національної валюти покращились, рівень 100 на графіку, як бачимо, в минулі роки часто був поворотним для гривні.

Та знову повторимо і це важливо для прийняття інвестиційних рішень, що в новому інфляційному звіті Національний банк України прогнозує подальше укріплення РЕОК гривні. Сторонньому невідомо, наскільки це трансформується в зміну пари гривня долар. Однак, це може означати і погляд на динаміку національної валюти в сторону її укріплення, відповідний графік та цитати з поясненням причин в блоці новин.

Пара євро долар США в останні кілька тижнів коливалась коло значення 1,16. Але після рішення ФРС США по згортанню програми кількісного пом’якшення долар США відновив укріплення, Рис. 14. Більшість учасників валютного ринку очікує, що долар США по цій причині продовжить певний час несильно укріплюватись по відношенню до більшості інших твердих валют.

 

 

 

 

 

Світові ринки акцій.

На фондовому ринку США продовжилось зростання цін акцій, і зростання локально дуже потужне.

Основні фондові індекси США вийшли в середу в черговий раз на свої нові історичні максимуми, Рис. 15. Привід, чи причина, традиційні – публікація хорошої квартальної корпоративної звітності.

З цього приводу варто почитати думку Кріса Харві, наведеної в кінці блоку новин в кінці цього огляду.

У великій мірі цей рух фондових індексів США позитивно позначився і на європейських фондових індексах, як і власна хороша корпоративна звітність європейських компаній, Рис. 16.

А от фондові індекси країн Східної Європи в доларах США та і у національній валюті при цьому сильно не зросли, причому включно не тільки з близькою до України Румунією, але й з фондовими індексами Росії, РТС в доларах США, та ММВБ в рублях (не наводяться, але подібні до інших), Рис. 18.

Цілком можливо тому причиною початок згортання програми викупів боргових інструментів ФРС США. Хоча й не виключено, що це просто ринкові коливання, невелика корекція після сильного росту.

 

 

 

 

 

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

Ця різноспрямована поведінка фондових індексів в світі сама по собі на минулому тижні, здається, лише слабко позитивно вплинула на індекс Української біржі. І це видно по його динаміці – слабкому зростанні паперів, по яким звітність ще не була опублікована, Рис. 3. Хоча тут присутній і елемент ринкових коливань - певного відскоку після зниження.

Основний же внесок в ріст індексу в минулі дні внесла квартальна звітність, і в першу чергу доволі позитивна звітність «Укрнафти». Як і можливо до цього додались спекуляції навколо поділу цієї компанії на дві.

А ще до цього можливо додались роздуми навколо відносно позитивної звітності «Центренерго».

 

ЗНАЧИМІ НОВИНИ ДЛЯ МІСЦЕВИХ УЧАСНИКІВ ФІНАНСОВОГО РИНКУ ЗА ОСТАННІ ДНІ.

Фінансова стабільність в Україні.

"Укренерго" розміщує 5-річні "зелені" єврооблігації на $825 млн під 6,875%, повідомило "Інтерфаксу" джерело у банківських колах.

Підсумковий попит на єврооблігації компанії становив близько $2,1 млрд.

Організаторами розміщення виступають BNP Paribas, Deutsche Bank, Goldman Sachs та Укрексімбанк.

У жовтні Кабінет міністрів України надав "Укренерго" держгарантії обсягом до 22,8 млрд гривень ($865 млн за курсом на момент виходу постанови) для випуску єврооблігацій з метою погашення боргів за електроенергію, вироблену з відновлюваних енергоджерел (ВДЕ).

Згідно з документом, Міненерго України спільно з "Укренерго" та ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок", один із учасників оптового ринку електроенергії) мають забезпечити спрямування запозичених коштів на погашення заборгованості, що виникла за договорами купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом, укладеними між "ГарПоком" та ВДЕ-генерацією.

***

Європейський банк реконструкції та розвитку інвестує 75 млн дол.США в єврооблігації “Укренерго” для вирішення кризи з розрахунками у секторі відновлюваних джерел енергії в Україні. Про це йдеться в офіційному прес-релізі ЄБРР.

***

Національний банк опублікував черговий інфляційний звіт (звіт за жовтень 2021 року)

Посилання: https://bank.gov.ua/ua/news/all/inflyatsiyniy-zvit-jovten-2021-roku

 

 

***

Міністерство фінансів оприлюднило графік розміщення ОВДП на четвертий квартал 2021.

 

***

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global підтвердило рейтинг Києва на рівні В з прогнозом "стабільний".

Про це йдеться в повідомленні рейтингового агентства.

 

До курсу гривні

Національний банк у період із 25 по 29 жовтня 2021 купив на міжбанківському валютному ринку 54,5 млн. доларів і продав 49,6 млн. доларів уперше від початку вересня.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Тижнем раніше у період з 18 по 23 жовтня Національний банк збільшив купівлю валюти в 3 рази, придбавши на міжбанківському валютному ринку 350,1 млн доларів.

***

З НОВОГО ІНФЛЯЦІЙНОГО ЗВІТУ НБУ Сторінка 37.

«За підсумками ІІІ кварталу 2021 року офіційний обмінний курс гривні до долара зміцнився на 2.5% у середньому за квартал та на 6% – з початку року. У результаті зміцнився і НЕОК гривні. А враховуючи вищу ніж у країн-партнерів інфляцію, укріплення РЕОК гривні було ще сильнішім.

Зміцнення РЕОК гривні триватиме й надалі через сприятливі умови торгівлі, зростання продуктивності

В сільському господарстві та ІТ, а також конвергенцію зарплат до рівня країн-сусідів на тлі трудової міграції. Однак послаблення ефекту сприятливих умов торгівлі в 2022 році уповільнюватиме подальше його зміцнення. На прогнозному горизонті РЕОК буде дещо міцнішим за свій рівноважний рівень, що узгоджується з помірним розширенням дефіциту поточного рахунку».

 

 

Сторінка 34

«Перевищення пропозиції іноземної валюти над попитом сприяло зміцненню обмінного курсу гривні та формуванню додатного сальдо інтервенцій НБУ. РЕОК гривні продовжуватиме посилюватися на прогнозному горизонті завдяки зростанню продуктивності праці та відносно сприятливим умовам торгівлі на тлі активізації припливу капіталу».

***

НАК "Нафтогаз" отриману компенсацію від Оператора газотранспортної системи в 27 млрд грн направить через ланцюжок транзакцій на закупівлю газу "на зиму". Про це повідомило джерело в уряді.

Так, 27 млрд грн компенсації ще на початку жовтня отримала “дочка” Нафтогазу – Укртрансгаз. Це частина виплати за втрату контролю газотранспортної системи у 2019 році внаслідок анбандлінгу.

НАК використовує ці кошти на врегулювання кола взаємних заборгованостей на газовому ринку. Планується, що отримані від ОДТС кошти "Нафтогаз" виплатить до бюджету у вигляді дивідендів та рентних платежів.

Після цього в рамках реструктуризації їх перерахують на рахунки підприємств теплокомуненерго, а вони вже погасять значну частину боргів перед “Нафтогазом”.

Таким чином, левова частина коштів у результаті знову опиниться на рахунках НАКу, які планується використати для закупівлі газу для проходження опалювального сезону.

***

Україна у листопаді планує імпортувати 562 тис. тонн вугілля, із яких майже 200 тис. тонн буде поставлено на адресу ПАТ "Центренерго", повідомило Міністерство енергетики.

За інформацією міністерства, у жовтні "Центренерго" імпортувало 30,1 тис. тонн вугілля.

Загальний обсяг імпорту на 28 жовтня становить 216,5 тис. тонн, зазначається у релізі.

Як повідомлялося, за словами члена дирекції "Центренерго" Володимира Галущака, компанія законтрактувала приблизно 1,5 млн тонн імпортного вугілля, з яких за період жовтень 2021 року - березень 2022 року планує отримати 1-1,1 млн тонн.

Водночас він звернув увагу, що "Центренерго" аналогічно з компанією ДТЕК стикається з проблемами закупівлі вугілля, враховуючи його дефіцит на світових ринках.

Раніше ДТЕК повідомила про контрактування майже 0,5 млн тонн вугілля, зокрема із Польщі - 320 тис. тонн, США - 150 тис. тонн. Обсяги постачання вугілля з РФ та Казахстану компанія поки що не розголошувала.

Міністр енергетики на початку цього місяця зазначав, що у жовтні 2021 року - березні 2022 року очікується витрата вугілля енергетичних марок на рівні 15,3 млн тонн, із яких український видобуток становитиме приблизно 9 млн тонн, а вже законтрактовані обсяги імпорту - приблизно 4 млн тонн. Отже, Україна має додатково законтрактувати ще приблизно 2-2,5 млн тонн енерговугілля.

***

Із 1 листопада Російська Федерація зупиняє поставки енергетичного вугілля в Україну.

Про це першим повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус в Telegram.

За його словами, йдеться про про вугілля марки А (антрацит) та П (пісне).

***

Національна енергетична компанія "Укренерго" заявляє, що з 25 жовтня до 1 листопада запаси вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) знизилися на 7% до 542,8 тис. тонн.

Про це йдеться у повідомленні "Укренерго".

***

Білорусь 2 листопада з 14:00 розпочала постачання електроенергії в Україну потужністю 500 МВт в рамках аварійної допомоги, при цьому поставки здійснюватимуться до 21:00.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики Білорусі у Telegram.

Поставки здійснюються за запитом української сторони.

 

Пенсійна реформа. Введення другого рівня накопичувальної пенсійної системи

Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів ініціюють співфінансування державою внесків під час запровадження накопичувального пенсійного забезпечення.

Про це йдеться в повідомленні Мінсоцполітики, передають Українськi новини.

Робоча група з питань запровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення підтримала спільну ініціативу Мінсоцполітики та Мінфіну щодо стимулювання людей до участі в системі пенсійних накопичень.

Зокрема, йдеться про ініціативу, яка передбачає обов'язкові внески з боку роботодавців за рахунок зниження Єдиного соціального внеску, без зростання податкового навантаження на бізнес і добровільні внески людини за рахунок власної заробітної плати.

При цьому на користь тих людей, які ухвалять рішення сплачувати накопичувальні внески власним коштом, держава сплачуватиме додаткові стимулюючі внески.

Таким чином, зазначають у Мінсоцполітиці, з'явиться ефективний стимул до добровільної участі людей у сплаті внесків до системи та гнучкі умови розвитку системи надалі.

***

Впровадження накопичувального рівня пенсійного забезпечення в перший рік потребуватиме додаткових витрат із бюджету обсягом щонайменше 22 млрд грн, повідомила глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна з посиланням на розрахунки Міністерства фінансів.

"Одна з пропозицій Мінфіну - співфінансування накопичувального рівня з ЄСВ і держбюджету по 1% у перший рік упровадження такого рівня, по 1,5% - у другий і по 2% - у третій. І кожен відсоток, за їхніми пропозиціями, обійдеться в 22 млрд грн", – повідомила Лазебна на зустрічі з журналістами.

Ця сума розрахована, виходячи з проекції держбюджету на 2023 рік і моделі впровадження обов'язкового накопичувального рівня для українців старше 55 років, зокрема фізосіб-підприємців і самозайнятих осіб, уточнила міністр соцполітики.

За словами Лазебної, обговорюється також можливість додаткових добровільних внесків - на кожен додатковий внесок платника податків держава робить рівний внесок, але не більше за встановлений ліміт - 3% від середньої заробітної плати або близько 5 тис.грн. На думку міністра, це дасть змогу стимулювати учасників обов'язкового накопичувального рівня інвестувати в майбутню пенсію.

 

Інші фінансові новини

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на засіданні 28 жовтня ухвалила низку рішень про допуск іноземних цінних паперів до обігу на території України.

Про це йдеться у повідомленні комісії.

Рішення регулятора дозволяє обіг на українському регульованому та нерегульованому ринку цінних паперів таких всесвітньо відомих компаній: Alphabet Inc.; Amazon.com, Inc.; CATERPILLAR Inc.; Bank of Ameriса Сorporation; Chevron U.S.A. Inc.; Citigroup Inc.; The Coca-Cola Company; DEERE&Company; CSX Corporation; EXXON MOBIL Corporation; DOW Inc.; INTEL Corporation; The Goldman Sachs Group, Inc.; McDonald`s Corporation; Johnson&Johnson.

Тепер українські інвестори можуть скористатися можливістю інвестувати у 73 цінні папери іноземних емітентів.

 

Економіка України

Oxford Economics погіршив очікування зростання реального ВВП України до 3,5% у 2021 році з 4% у серпневому прогнозі, а також прогноз зростання економіки у 2022 році – до 3,4% з 3,5%. Про це повідомляється в матеріалах прогнозу Oxford Economics за жовтень, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми знизили наш прогноз зростання ВВП на 2021 рік з 4% до 3,5%, щоб відобразити четверту хвилю COVID-19, яка може загальмувати відновлення в четвертому кварталі. Україна реєструє близько 20 тис. нових випадків COVID на день — це найвищий показник із початку пандемії», — йдеться у матеріалах.

У жовтні різко зросла добова вакцинація, але повністю вакциновано лише 16% населення, зазначають аналітики.

В той же час аналітики очікують зростання номінального ВВП у 2021 році до $196,2 млрд. порівняно з $155,5 млрд. у 2020 році, а в 2022 році — до $219 млрд.

При цьому, на їхню думку, 2022 року економіка може зрости на 3,4% за прогресу з вакцинацією.

Що стосується подальших очікувань, то Oxford Economics прогнозує зростання економіки України на 2,8% у 2023 році, 4% — у 2024 та 4,1% — у 2025 році. Середня річна інфляція у 2021 році очікується на рівні 9,7% з подальшим зниженням у 2022 році до 8,1%, у 2023 – до 5,4%, у 2024 – та у 2025 роках – 5%.

Стрімке зростання цін на газ у Європі та високі витрати на електроенергію можуть ускладнити завдання Національного банку щодо повернення інфляції до коридору 5% (+/-1%).

На думку аналітиків, висока інфляція змусить центробанк підняти облікову ставку з нинішніх 8,5% річних до 9% у грудні, незважаючи на те, що він дав зрозуміти, що вважає за краще не посилювати грошово-кредитну політику в поточному циклі. При цьому зростання глобальних інфляційних ризиків у 2022 році може вимагати подальшого підвищення облікової ставки, зазначено у прогнозі.

За оцінками Oxford Economics, Україна наростить експорт товарів на 22,6% цього року, хоча наступного експорту знизиться на 11,8%, а надалі відновить зростання на 5,3% у 2023, на 4,4% — у 2024 році. року та на 5,2% — у 2025 році.

Імпорт товарів в Україну за підсумками цього року зросте на 18,4% з наступним спадом на 3,7% у 2022 році, але повернеться до зростання у 2023 році – на 3,4%, у 2024 – на 2,7%. 2025 року — на 3,7%.

Дефіцит поточного рахунку Oxford Economics оцінює цього року на рівні 0,7% ВВП з наступним поглибленням у наступні роки: до 2,8% ВВП – у 2022 році та 2,5% ВВП – у 2023 році.

Середньорічний курс гривні у 2021 році очікується на рівні 27,3 грн/$, 2022 — 28,7 грн/$, 2023 — 29,4 грн/$.

Аналітики припускають, що МВФ швидше за все схвалить виплату траншу в листопаді в розмірі $0,7 млрд.

***

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) зберіг прогноз зростання економіки України у 2021 році на рівні 3,5%, свідчить його листопадовий прогноз, оприлюднений у четвер.

"Банк прогнозує зростання ВВП країни у 2021 та 2022 роках на 3,5%", - зазначив ЄБРР.

На думку ЄБРР, зростанню економіки цього року сприятиме врожай зернових та продовження нормалізації активності бізнесу, а серед ризиків прогнозу залишається повільне просування реформ та розгортання вакцинації.

Як прокоментував регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов, на початку наступного року показники інфляції почнуть переходити до цілі Національного банку 5%, оскільки поступово вичерпається ефект низької бази порівняння. Коли інфляція сягне таргету НБУ, залежить також від інших факторів, серед яких - глобальна інфляція. На його думку, показник інфляції в Україні наблизиться до інфляційного таргету ближче до кінця 2022 року або 2023-го.

2020 року українська економіка впала на 4%. Цього року Мінекономіки та уряд очікують зростання на 4,1%.

Національний банк очікує зростання економіки у 2021 році на 3,1%, у 2022-му на 3,8%.

***

Бізнес у жовтні послабив позитивні оцінки економічного стану своїх підприємств.

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який розраховує Національний банк щомісяця.

У жовтні він становив 51,4 порівняно з 53,1 у вересні.

Стійкий споживчий попит та інвестиційна активність продовжували позитивно впливати на очікування респондентів, водночас подорожчання енергоносіїв, зростання захворюваності та посилення карантинних заходів як в Україні, так і у світі послабили позитивні оцінки.

***

У вересні середня заробітна плата збільшилась порівняно із серпнем на 1,7%, або на 242 гривні до 14 239 гривень на місяць, повідомила Державна служба статистики України.

Найвищий рівень зарплат зареєстровано у Києві, де середня зарплата становила 20 658 гривень/місяць.

Найнижчий рівень зафіксовано у Чернівецькій області, де середня зарплата становила 10967 гривень/місяць.

Середня номінальна заробітна плата штатних працівників у вересні 2021 року збільшилася у річному вимірі — на 18,7%.

***

Національний банк Україні прогнозує, що номінальна заробітна плата в Україні за 2021 рік зросте на 19,2%, реальна (з урахування інфляції) - на 9,1%. У подальшому темпи зростання суттєво знизяться.

Як зазначається в прогнозі "Інфляційного звіту" Національного банку України (жовтень 2021 року), у 2022 році певний стримуючий ефект матимуть обмеження по росту зарплат працівників державних органів влади, тоді як очікування підприємств щодо зростання зарплат доволі високі.

"У результаті реальні заробітні плати зростатимуть на 4-6% за рік, що відповідатиме підвищенню продуктивності в економіці", - йдеться в документі.

За прогнозом НБУ, у 2022 році номінальні зарплати зростуть на 12,9%, реальні - на 5,9%, у 2022 році номінальні на 8,4%, реальні - 3,4%.

"У 2022-2023 роках разом зі зниженням темпів зростання заробітних плат, дещо сповільниться і зростання приватного споживання (приблизно до 5% на рік). Водночас його підтримає подальше поліпшення споживчих настроїв, зростання кредитування домогосподарств та відмова від карантинних обмежень", - зазначається у звіті.

 

 

***

В січні-вересні 2021 року Україна збільшила споживання електроенергії з урахуванням технологічних втрат у мережах на 6,1%, або на 6 552,8 млн кВт-год, до 112 651,4 млн кВт-год порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Про це свідчать оперативні дані Міністерства енергетики.

Споживання електроенергії без урахування технологічних втрат за 8 місяців 2021 року збільшилося на 6,9%, або на 5 923,6 млн кВт-год, до 92 161,9 млн кВт-год.

В січні-вересні промислові споживачі збільшили споживання електроенергії на 6,7%, металургійна галузь - на 6,5%, машинобудівна - на 14,4%, паливна промисловість - на 2,4%, транспорт - на 9,4%, населення – на 5,6%, комунально-побутові споживачі – на 6,8%.

В 2020 році в Україні скоротилось споживання електроенергії з урахуванням технологічних втрат у мережах на 2,6%, або на 3 842,9 млн кВт-год, до 146 394,2 млн кВт-год порівняно з 2019 роком.

 

Боротьба з коронавірусною інфекцією. Її вплив на економіку країни.

В Україні знову до рекордних зросли показники виявлених за день нових випадків COVID-19 та померлих від COVID-19.

В Україні станом на ранок четверга 04.11.2021 зафіксовано 27 377 нових випадків захворювання на COVID-19, одужали 12 464 особи, 699 померло, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

За минулу добу: госпіталізовано – 5 472 особи.

З початку вакцинальної кампанії щеплено 10 895 720 осіб, з них отримали одну дозу – 10 895 718 осіб, повністю імунізовано та отримали дві дози – 7 682 891 особа (з них дві особи отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 18 578 609 щеплень.

***

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Україна планує отримати ще 2,9 млн доз вакцини від коронавірусу Moderna в рамках глобального механізму COVAX до кінця поточного тижня (до 8 листопада).

Про це він повідомив на брифінгу.

 

 

 

 

Фінансовий сектор. Банки України

У вересні прибуток банків становив 5,819 млрд гривень.

Про це свідчать дані НБУ.

В січні прибуток банків становив 4,1 млрд гривень, у лютому – 2,4 млрд гривень, у березні – 4,4 млрд гривень, у квітні – 6,6 млрд гривень, у травні – 6,3 млрд гривень, у червні – 6,2 млрд гривень, у липні – 9,7 млрд гривень, у серпні – 5,8 млрд гривень.

В січні-вересні платоспроможні банки отримали 51,4 млрд гривень чистого прибутку, що на 37% більше, ніж за аналогічний період минулого року (37,6 млрд гривень).

Загалом цей результат найкращий за відповідні періоди більше десяти років поспіль.

Рентабельність капіталу сектора зросла до 32% проти 24% роком раніше.

Значною мірою цьому сприяло скорочення відрахувань до резервів: за 9 місяців вони знизилися загалом більш ніж на 60% р/р, за кредитами – на половину та повернулися до докризового рівня.

Банки продемонстрували високу операційну ефективність, суттєво збільшили відсоткові та комісійні доходи порівняно з кризовим 2020 роком.

Чистий процентний та комісійні доходи зростали темпами 35% та 28% відповідно у річному обчисленні завдяки низькій вартості ресурсів, активізації кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій.

Операційні доходи із запасом покривають операційні витрати та відрахування до резервів під кредитні небезпеки.

Станом на 1 жовтня 2021 року з 71 платоспроможних банків 64 фінустанови були прибутковими й отримали чистий прибуток 51,7 млрд гривень, що перекрило збитки 7 банків на загальну суму 0,3 млрд гривень.

В 2020 році прибуток банків скоротився на 29% до 41,3 млрд гривень.

В 2019 році платоспроможні банки отримали 59,634 млрд гривень чистого прибутку.

***

Державний “Укргазбанк” найближчим часом розпочне пошук фінансового радника для приватизації. Про це у Facebook повідомив голова Національного банку України Кирило Шевченко за підсумками робочої зустрічі з представниками Міністерства фінансів, а також правління та наглядової ради "Укргазбанку".

***

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг дефолту емітента Першого українського міжнародного банку на рівні "B".

Про це йдеться у повідомленні агентства.

Прогноз щодо рейтингу – "стабільний".

Довгострокові РДЕ ПУМБ обумовлені його самостійною стійкістю, що відображено у його рейтингу стійкості.

Рейтинги враховують непросте операційне середовище України та несезонний характер, великий портфель незабезпечених роздрібних кредитів ПУМБ, який був основним драйвером зростання останніми роками.

Ці ризики врівноважуються стабільною прибутковістю та капіталізацією банку.

Відповідно до шкали Fitch, рейтинги групи В означають наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності.

 

Емітенти, акції яких обертаються на місцевих біржах

Укрнафта

Укрнафта за 9 місяців 2021 року отримала дуже солідний чистий прибуток - 4 153 млн. грн., коли за перші 9 місяців 2020 вона мала збиток 3 091 млн. грн.

Імовірно, великий прибуток та хороший операційний грошовий потік при звичайні практиці компанії мати солідне трансфертне ціноутворення зумовлені необхідністю погашати велику заборгованість перед НАК «Нафтогаз», яка виникла внаслідок операції по врегулюванню податкового боргу.

В третьому кварталі компанія отримала 2568 мільйонів гривень чистого прибутку, мала значення EBITDA 3560 мільйонів гривень, величина валового прибутку склала 5367 мільйонів гривень.

Щоправда слід відзначити при цьому малу величину амортизаційних відрахувань за 9 місяців 2021 – 222 млн. грн. 9 місяців порівняно з 473 млн. грн. в аналогічному періоді минулого року, що на 251 збільшило величну чистого прибутку в порівнянні. В цій величині можливо не врахований знос нафтогазових активів, який розраховується в кінці року.

Та це ще не все.

Спочатку про амортизацію та знос. Річні суми амортизації в 2020 та 2019 роках становили відповідно 2578 та 1555 млн. грн. Тобто дуже велика сема амортизації прийдеться на 4-ий квартал. Минулорічна сума не показова, оскільки включала продаж природного газу. Також характерна річна сума амортизації 1,5 мільярди, яка була ряд років також буде суттєво більшою за суму 2021 року, оскільки в 2020 було більше нарахування через авансовий продаж природного газу. Таким чином, якщо будувати очікування по фінансовим показникам на повний рік, слід суттєво зменшити річну суму амортизації по причині розрахунків за газ.

Разом з тим, якщо прогнозувати грошові потоки, то деякі також слід дуже зменшити по тій же причині через сплату боргу перед НАК «Нафтогаз». Тому при великому прибутку вільний грошовий потік на акціонерів буде набагато меншим. І це видно по балансу за 9 місяців 2021.

Також звертають на себе увагу доволі високі відсотки.

Однак є ще й інші важливі деталі.

Отриманий чистий прибуток (та отримані грошові кошти) були направлені переважно на погашення довгострокової заборгованості, яка виникла внаслідок податкової операції минулого року – сума 2492 млн. грн. в балансі.

За 9 місяців 2021 величина власних обігових коштів зросла на 889 млн. грн.

За 9 міс. 2021 розділ 1 активу балансу зменшився на 1006 мільярдів гривень.

 

 

 

 

 

***

Акціонери "Укрнафти" мають намір викупити всі акції своєї компанії, що належать "Нафтогазу", анулювати їх та передати НАК частину майна "Укрнафти".

ПАТ "Укрнафта" оголосило про позачергові збори акціонерів 30 листопада 2021 року, буде розглянуто питання, ухвалення яких розпочне процес поділу його активів між мажоритарним акціонером в особі НАК "Нафтогаз України" та міноритаріями.

Відповідно до порядку денного зборів, частину активів "Укрнафти" пропонується передати до статутного капіталу створеного нею у серпні 2021 року ТОВ "Укргазактив", 100%-м власником якого вона є.

Вартість операції становить понад 50% вартості активів "Укрнафти", згідно з даними останньої річної фінансової звітності.

Потім, після схвалення низки договорів купівлі-продажу між компаніями, на збори буде винесено питання купівлі "Нафтогазом України" 100%-ї частки в "Укргазактиві".

Після цього збори розглянуть питання викупу "Укрнафтою" у "Нафтогазу" 27 млн 114,256 тис. своїх акцій, які становлять 50%+1 акція.

Після купівлі цих акцій "Укрнафта" планує їх анулювати.

В лютому 2021 року "Нафтогаз" направив наглядовій раді "Укрнафти" повідомлення про необхідність розпочати вивчення та розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямами з міноритарними акціонерами.

Водночас призначений у квітні 2021 року новим керівником "Нафтогазу" Юрій Вітренко запропонував варіант об'єднання "Укрнафти" та "Укртатнафти" з подальшим отриманням контрольної частки у новій вертикально інтегрованій компанії державою.

Пізніше в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" Вітренко зазначив, що він не ставить за завдання зупинити відпрацювання варіанта поділу активів, а доручив розглянути можливість реалізації різних альтернатив.

Коментар. Для викупу акцій "Укрнафта" має показати прибуток та мати хороший грошовий потік.

***

"Нафтогаз" може втратити користь "приватних" акціонерів "Укрнафти", в якій понад 40% належать близьким до олігарха Ігоря Коломойського структур, 0,7 млрд кубів газу (йдеться про суму близько 22 мільярдів гривень за нинішньої ціни газу). При цьому майже три роки справа лежала в суді та не рухалася з місця. Але було активізовано буквально одразу після призначення Юрія Вітренко головою “Нафтогазу”. Про це повідомляється на сайті "Наші гроші".

Посилання: https://nashigroshi.org/2021/11/02/vitrenko-pryhotuvav-kolomoys-komu-hazu-na-20-mil-iardiv-hryven/

За даними журналістів, у 2018 році "Укрнафта" подала позов до "Нафтогазу" про стягнення зі своєї материнської компанії вісім мільярдів кубів газу. Йшлося про газ, який “Укрнафта” видобула у 2007-2013 роках, а “Нафтогаз” забирав його для продажу населенню за низькою ціною, і взагалі не платив за нього.

При цьому перше рішення після поновлення справи з 2018 року суд виніс 9 квітня 2021 року, коли головою Нафтогазу призначили Юрія Вітренко.

У свою чергу "Укрнафта" збільшила свої вимоги від 3,5 до дев'яти мільярдів кубів газу.

Крім того, журналісти публікують фінансовий звіт "Нафтогазу" за шість місяців до 30 червня 2021 року, де зазначено, що "Укртрансгаз" зберігає близько 0,7 млрд. куб. м цього обсягу у підземних сховищах”. Виходячи з цього, “Нафтогаз” зараз має 700 мільйонів кубометрів газу, щоб віддати Коломойському.

***

В січні-вересні 2021 року "Укрнафта" збільшила видобуток нафти з конденсатом на 2,7% до

1 121,8 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Згідно з ним, за вказаний період "Укрнафта" збільшила видобуток газу на 10,4% до 832,8 млн куб. м.

Райффайзен Банк

Опублікована фінансові звітність Райффайзен Банк за 3-ій квартал та 9 місяців 2021 року

 

 

 

 

 

 

 

"Центренерго"

ПАТ "Центренерго" протягом листопада очікує майже 450 тис. тонн вугілля, половину з якого становитиме імпортований ресурс, повідомив перший заступник голови Фонду держмайна України, голова наглядової ради "Центренерго" Денис Кудін.

"У листопаді ми чекаємо на 220 тис. тонн - це держшахти - і ще 220-230 тис. тонн - імпорт. З нього 130 тис. тонн мають прибути морським транспортом, 100 тис. тонн - залізничним транспортом. Того, що можна привезти залізничним транспортом, недостатньо, тому ми наразі контрактуємо обсяги морським транспортом. З Європи, з Латинської Америки", - сказав він в інтерв'ю "Енергореформі".

Кудін уточнив, що дирекція ПАТ уже фіналізує підписання контракту на постачання в листопаді ще однієї корабельної партії в 65 тис. тонн вугілля до раніше підписаного контракту на такий самий обсяг, щоб у результаті вийти на 130 тис. тонн.

*** Фонд державного майна (ФДМУ) розраховує провести аукціон із продажу державної енергогенеруючої компанії "Центренерго" наприкінці липня 2022 року., в інтерв'ю Українським Новинам повідомив перший заступник голови ФДМУ Денис Кудін.

По планам оголошення аукціону наприкінці травня - на початку червня.

Є управлінське політичне рішення продавати "Центренерго" разом із шахтами, то зараз Міністерство енергетики як орган, який формує державну енергетичну політику, створює предмет продажу, об'єднуючи компанію з шахтами. Цей процес міністерство має закінчити в найближчі 6 тижнів.

Укренергомашини (Турбоатом)

Фінансові результати за 3-ій квартал та 9 місяців 2021 року (без Електроважмашу)

 

 

 


***

Фонд державного майна не розглядає приватизацію держпакета акцій акціонерного товариства "Українські енергетичні машини".

Про це в інтерв'ю Українським Новинам сказав перший заступник голови ФДМУ Денис Кудін.

"В "Електроважмаші" 100% належить державі, а в "Турбоатомі" 75% акцій - державні, 25% - приватні. Звичайно, після об'єднання державна частка істотно зросте, але поки що є внутрішнє рішення не продавати об'єднаний завод, а передати його під управління Кабміну напряму, і до Нового року ми закінчимо об'єднання і передамо підприємство під Кабмін, яке буде головним підрядником з будівництва 5, 6 і 7 блоків Дністровської гідроелектростанції, і це дуже великі інфраструктурні проекти вартістю понад 36 млрд гривень за 5 років. Він вплине на зростання ВВП, тому що рівень локалізації виробництва більш як 90%", - сказав він.Про це в інтерв'ю Українським Новинам сказав перший заступник голови ФДМУ Денис Кудін.

"Донбасенерго"

Фінансові результати за 3-ій квартал та 9 місяців 2021 року

Фінансовий стан "Донбасенерго" дуже складний, короткострокові зобов’язання компанії на 2,7 мільярди гривень перевищують короткострокові активи.

Формально в третьому кварталі 2021 власний капітал компанії став від’ємним. Але тут є ще й недооцінка необоротних активів.

 

 

 

МХП.

"Кернел"

 

 

 

 

 

 

***

Публічне акціонерне товариство "Крюківський вагонобудівний завод" (КВСЗ, Кременчук, Полтавська область) поставив акціонерному товариству "Укрзалізниця" перші 5 зі 100 замовлених пасажирських вагонів.

Про це йдеться в повідомленні Укрзалізниці.

Згідно з повідомленням, за умовами контракту 20 зі 100 замовлених вагонів мають бути поставлені Укрзалізниці до кінця 2021 року.

"Мотор Січ"

У січні-вересні 2021 року компанія "Мотор Січ" скоротила чистий прибуток на 0,9%, або на 8,9 млн гривень, до 921,1 млн гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться у повідомленні підприємства.

При цьому за 9 місяців 2021 року компанія збільшила чистий дохід на 25,9%, або на 1,9 млрд гривень, до 9,66 млрд гривень порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

За вказаний період валовий прибуток компанії збільшився на 5,3%, або на 170,2 млн гривень, до 3,37 млрд гривень.

Січень-березень 2021 року "Мотор Січ" закінчила із чистим прибутком 298,22 млн гривень проти збитку 219,59 млн гривень за аналогічний період минулого року.

2020 рік "Мотор Січ" закінчила із чистими збитками 672,63 млн гривень проти прибутку 668,5 млн гривень у 2019 році.

Наразі 17,3% акцій підприємства належать компанії Business House Helena (Панама), 9,999% – Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), 9,99% – Лікатрон Ентерпрайзес Лімітед (Кіпр), 9,7% – ТОВ Мотор-Інтеркомс" (Запоріжжя), 9,298% - ПАТ "Торговий дім "Олена" (Запоріжжя).

Нікопольський завод феросплавів

У січні-вересні Нікопольський завод феросплавів (НЗФ, Дніпропетровська область) збільшив чистий прибуток у 4,6 рази, або на 2,85 млрд гривень до 3,6 млрд гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться у повідомленні компанії в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

За 9 місяців НЗФ збільшив чистий дохід на 83,5%, або на 7,6 млрд гривень до 16,1 млрд гривень.

За вказаний період валовий прибуток компанії збільшився в 4,3 рази рік до року, або на 4,7 млрд гривень до 6,1 млрд гривень.

2020 рік НЗФ закінчив із прибутком 456,2 млн гривень, скоротивши чистий дохід на 23,2% до 12,5 млрд гривень.

Емітенти корпоративних облігацій

"Руш"

У січні-вересні 2021 року компанія "Руш" (Дніпро), що розвиває мережу парфумерно-косметичних магазинів EVA, збільшила чистий прибуток на 1,7%, або на 6,7 млн гривень, до 410,18 млн гривень порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

У січні-вересні 2021 року компанія збільшила чистий дохід на 29,4%, або на 2,8 млрд гривень, до 12,23 млрд гривень порівняно з 9 місяцями 2020 року.

У 2020 році порівняно з 2019 роком "Руш" збільшив чистий прибуток на 69,4%, або на 221,2 млн гривень, до 540,19 млн гривень.

"Руш" інвестувала понад 215 млн гривень у розширення мережі та розвиток логістики у 2020 році.

 

 

 

Емітенти єврооблігацій з основним бізнесом в Україні

НАК "Нафтогаз України"

У січні-червні 2021 року група Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" скоротила чистий збиток у 7 разів, або на 9,891 млрд гривень, до 1,650 млрд гривень, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це йдеться у фінансовому звіті компанії за 6 місяців 2021 року.

Також за вказаний період Нафтогаз збільшив дохід на 47,8%, або на 34,157 млрд гривень, до 105,56 млрд гривень.

У другому кварталі 2021 року Нафтогаз отримав 8,5 млрд гривень чистого прибутку, проти 14,721 млрд гривень збитку за аналогічний період минулого року.

У 2020 році група Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" зазнала чистих збитків на 19,0 млрд гривень.

"Метінвест"

У січні-вересні 2021 року група "Метінвест" збільшила виробництво сталі на 13%, або на 782 тис. тонн, до 6,933 млн тонн порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Про це йдеться у повідомленні "Метінвесту".

У січні-вересні група "Метінвест" збільшила виробництво залізорудного концентрату (загального) на 4%, або на 861 тис. тонн, до 23,678 млн тонн порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

"Інтерпайп"

Трубно-колісний холдинг "Інтерпайп" освоїв виробництво безшовних труб великого діаметру для машинобудування. Про це йдеться у повідомленні "Інтерпайпу".

Галузеві новини

Електроенергетика

У січні-вересні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6,2%, або на 6702 млн кВт-год, до 114 375 млн кВт-год порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Про це свідчать оперативні дані Міністерства енергетики. За 9 місяців 2021 року теплоелектростанції (ТЕС) та теплоелектроцентралі (ТЕЦ) скоротили виробництво електроенергії на 4,9%, або на 1 722 млн кВт-год, до 33 307,5 млн кВт-год. Атомні електростанції (АЕС) збільшили виробництво електроенергії на 9,1%, або на 5 175 млн кВт-год, до 61 945,7 млн кВт-год. Гідроелектростанції (ГЕС) та гідроакумулюючі електростанції (ГАЕС) виробили 8 139 млн кВт-год, що на 45,4%, або на 2 542,2 млн кВт-год, більше за аналогічний період 2020 року. Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у січні-вересні становило 9 743,4 млн кВтгод, що на 10%, або на 888,4 млн кВт-год більше, ніж за аналогічний період минулого року. 2020 року Україна скоротила виробництво електроенергії на 3,3%, або на 5 157,3 млн кВт-год до 148 809,8 млн кВт-год порівняно з 2019 роком. У 2020 році теплоелектростанції (ТЕС) та теплоелектроцентралі (ТЕЦ) скоротили виробництво електроенергії на 6,2%, або на 3,445 млрд кВт-год до 52,34 млрд кВт-год.

Світові фінансові та економічні новини

Рішення Комітету по відкритим ринкам ФРС США (FOMC). Коментарі керівника ФРС. Коментарі професійних учасників фінансового ринку. Центральний банк США заявив, що почне стримувати темпи своєї щомісячної програми купівлі облігацій «пізніше цього місяця». Це означає, що ФРС починає усувати значний стимул економіці, який вона надала після пандемії. Викупи сповільняться на 15 мільярдів доларів на місяць кожен наступний, що означає, що кількісне пом’якшення має завершитися до середини 2022 року, хоча ФРС підтвердила гнучкість, заявивши, що сума може змінитися, якщо це буде виправдано.

FOMC також проголосував за те, щоб не підвищувати процентні ставки відповідно до очікувань ринку. У заяві також сказано, що підвищена інфляція відображає фактори, які, як очікується, будуть тимчасовими, але відзначається певна невизначеність. «Ми зробили крок назад від (слова) «перехідного». Ми сказали «очікується, що буде перехідним», перш за все, щоб показати невпевненість навколо цього», — сказав голова ФРС Джером Пауелл на прес-конференції після оприлюднення заяви. «Наше сьогоднішнє рішення почати скорочувати купівлю активів не означає прямого сигналу щодо нашої політики процентних ставок. Ми продовжуємо формулювати інший і більш суворий тест на економічні умови, які необхідно виконати, перш ніж підвищити ставку федеральних фондів», – сказав Пауелл. «ФРС добре попрацювала, повідомляючи про свої наміри задовго до сьогоднішньої зустрічі, тому ми не бачимо «звуження гніву 2.0», — сказав Лоуренс Гіллум, стратег із фіксованого доходу компанії LPL Financial. «Оголошення про скорочення точно відповідають очікуванням», — сказала Кеті Джонс, головний стратег із фіксованих доходів у дисконтного брокера з числа найбільших Charles Schwab. Повідомлення від центрального банку в середу «трохи змінилися, щоб визнати інфляційний тиск, та говорити більше про те, що ФРС зараз здійснює ризик менеджмент між інфляцією та мандатом по безробіттю», — сказав Джонс. «Оголошення ФРС усувають незначне, але нависаюче занепокоєння на ринках, оскільки інвестори чекали цього моменту місяцями, і підкріплює думку, що економічне відновлення буде тривати ще довго, хоча й з низькими темпами зростання», – сказав Джордж Болл, голова Сандерса Морріса Харріса. «Оголошення ФРС є сигналом економічної сили, що добре для корпоративних прибутків і ринків», – додав він. «[Ми] виходимо з дуже сильного кварталу прибутку, який став пріоритетом перед побоюваннями щодо ризиків, які важили напередодні сезону звітності», — сказав Крейг Ерлам з Oanda. «Економіка повинна буде продовжувати демонструвати ознаки значного покращення, щоб утримати інвесторів на борту, оскільки вони пристосовуються до світу, де центральні банки не тримають ставки на надзвичайно низьких рівнях», – додав він.

Думки стратегів по ринку акцій найбільших банків та їх прогнози

Ринок акцій помітно зросте до кінця поточного року, а 2022 року перейде до падіння, попередив американський банк Wells Fargo.

В банку попередили про корекцію у 10% на ринку акцій у 2022 році.

У банку вважають, що до кінця 2021 року індекси ще піднімуться за рахунок імпульсу до зростання. Завдяки очікуваному ралі акції до кінця 2021-го вийдуть на рівні, на яких не зможуть утриматися, оскільки фундаментальні показники компаній та оцінки не відповідатимуть досягнутим висотам, вважає голова відділу стратегії акцій Wells Fargo Securities Кріс Харві. Але наступного року ціни акцій підпадуть під тиск на тлі жорсткішої політики ФРС.

Кріс Харві зазначив, що котирування зростали на тлі сильних макроекономічних показників, кращого, ніж очікувалося, прибутку та нижчих капітальних витрат компаній, а також завдяки великим грошам, що прийшли на ринок у результаті ультрастимулюючої політики США. За прогнозом Кріса Харві, до кінця 2021 року індекс S&P 500 підніметься до 4825 пунктів - за рахунок акцій, які дорожчатимуть на поточному імпульсі до зростання. Серед таких акцій – банки. Харві називає фінансові компанії «прихованими лідерами», які матимуть підтримку від планів ФРС скоротити програму викупу активів (тейперінг). "Це [тейперинг] підштовхне ставки вгору, що добре для банків", - процитував аналітика телеканал CNBC. Корекція у 2022 році на думку Харві триватиме до півроку Кріс Харві очікує, що у другому кварталі 2022 року жорсткіша політика ФРС, уповільнення зростання економіки та невизначеність, пов'язана з проміжними виборами, можуть викликати 10% корекцію на ринку акцій. При цьому зниження триватиме від трьох до шести місяців. Прогноз експерта на 2020 – спочатку зниження індексу S&P 500 на 10%, і наступний підйом від літа до 4715 пунктів в кінці року (+1% від поточного рівня). «Ненавиджу цей коментар, але все одно дам вам його – «продавай у травні та йди» (sell in May and go away). До кінця весни — початку літа вам справді захочеться вибрати більш захисну стратегію», — підсумував експерт.

Чергові місячні звіти по ринку праці США

У п’ятницю буде оприлюднено довгоочікуваний звіт Міністерства праці США про робочі місця в країні в жовтні 2021. Згідно з оцінками Dow Jones, консенсус передбачає створення 450 тисяч робочих місць в минулому місяці. У вересні кількість робочих місць в США в несільськогосподарському секторі зросла на 194 тисячі, набагато менше, ніж очікування аналітиків в 500 тисяч. Звіт має вирішальний вплив на рішення ФРС. Звіт приватної ADP, опублікований у цю середу показав, що створення приватних робочих місць зросло у жовтні завдяки сплеску найму в секторі готельного бізнесу. Компанії США додали 571 тисяч робочих за минулий місяць, перевищивши оцінку Dow Jones в 395 тисяч. Вересневий показник був переглянутий до 523 тисяч - у бік зменшення. Це був найкращий місяць по показнику росту робочих місць в приватних компаніях США, які аналізує ADP з червня поточного року.

 

-----------

вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх, тел.: 044 390 57 60

Звертаємо Вашу увагу на те, що ця інформація є власністю ТОВ «КІНТО, Лтд» та відображає бачення ситуації на фондових ринках фахівцями компанії. ТОВ «КІНТО, Лтд» не надає жодних гарантій стосовно реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, та не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів, вона призначена лише для Вашого використання. Цю інформацію ТОВ «КІНТО, Лтд» надає за власний кошт, тому ця інформація в повному обсязі та в усіх частинах є об’єктом власності, володіння, користування та розпорядження ТОВ «КІНТО, Лтд».
----------
УВАГА!
  АРІФРУ може не розділяти оціночних суджень авторів оглядів і прогнозів, не надає жодних гарантій реалізації прогнозів та рекомендацій, викладених у цьому документі, і не бере на себе відповідальності за будь-які можливі наслідки використання цієї інформації, включаючи фінансові втрати, але не обмежуючись ними. Наведену інформацію в жодному разі не можна розглядати як рекомендацію на купівлю чи продаж цінних паперів.


Теги: | Акції |

Важлива інформація

На сайті знаходиться програмне забезпечення для формування інформації відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.